آشنایی با هنر سیاه قلم

نقاشی با زغال

زغال یکی از موادی است که در طراحی سیاه قلم از آن استفاده می شود. زغال نسبت به مداد دارای ضخامت بیشتر و پررنگ تر نیز می باشد وکار کردن با آن نسبت به مداد کندتر می باشد و همچنین فرد باید توانایی زیاد و تجربه منحصر به فردی داشته باشد تا بتواند طرح های بسیار زیبا و خاص را بکشد و از طرفی میتوان زغال را به شیوه یک مداد استفاده کرد در این صورت یک وسیله موثر برای طراحی ، سایه زنی ، هاشور زنی و ایجاد تابلوهای زیبا استفاده کرد.

آشنایی با هنر سیاه قلم

تاریخچه کاربرد نقاشی سیاه قلم در نگارگری ایران بسیار دیرینه است وبا شروع نگارگری در سده هفتم هجری ،همچون فنی از فنون نگارگری پیگیری شد.

اینکه معنی واژه سیاه قلم بدرستی چیست و اینکه این واژه از کی و چگونه ترویج پیدا کرده است اطلاعات کامل و موثقی وجود ندارد اما مسلما آموزشهای غیر حرفه ای و غیر اصولی در سالهای اخیر ، در گسترش و توسعه به کارگیری غیر کارشناسانه این واژه نقش بسزایی داشته است.

شاید بتوان گفت که واژه سیاه قلم از زمان استاد کمال الملک باب شد.در آن زمان برخی از شاگردان استاد کمال الملک از ذغال مل (ترکیب ذغال و مل که با استفاده از قلمو بروی بوم کشیده میشد) برای کشیدن نقاشی استفاده میکردند.

اقسام زغال و کاربردهای آن:

زغال به شکل چوب های فشرده شد
زغال فشرده شده یا مدادی
زغال بید یا زغال تاک
پودر زغال

زغال به شکل چوب های فشرده شده

از این زغال برای تولید رنگ خاکستری استفاده می کنند که در این صورت بسیار سخت میباشد و یا اینکه رنگ مشکی خیلی تیره درست می کنند که در این صورت بسیار نرم میباشد.اینکه چه چیزی باعث سختی یا نرمی این نوع زغال های است میتوان به میزان واکس یا چسب استفاده شده در طول فرایند ساخت و تولید این نوع زغال اشاره کرد.شدت سایه ها به وسیله فشار دست طراح تعیین می شود و از آن می توان برای طراحی های وسیع استفاده کرد.

زغال فشرده یا مدادی

در میان پوششی از چوب قرار گرفته است که شبیه به یک مداد طراحی است  اما با ویژگی زغال است و به دلیل اینکه قابل تیز شدن است , کار کردن با آن آسان تر است و برای کارهای ظریف طراحی مانند ایپررئال و فوتورئال استفاده میشود .

زغال بید یا زغال تاک

در واقع صورت زغال های بلند استوانه ای شکل از چوب درخت بید یا تاک هستند .جنس زغال بید بسیار نرم است و میتواند شکل خاکستری مخملی و یا فاخته ای را ایجاد کند. این نوع زغال در طراحی های اولیه و پایه ای نیز کاربرد دارد .

پودر زغال

بسیار نرم است و می توان آن را با استفاده از قلم مو روی کار استفاده کرد و انواع سایه پردازی ها را ایجاد نمود . پودر زغال در طراحی چهره و طرح‌های رئالیستی بسیار کاربرد دارد .

آشنایی با هنر سیاه قلم

گروه طراحی سیاه قلم هنر سفید:

مدل های نقاشی زیبا می تواند راهنمای خوبی برای یادگیری طراحی و نقاشی باشد. طرح نقاشی سیاه قلم نیز طرفداران بسیاری دارد. افراد زیادی در این مقوله استعداد دارند و به راحتی می توانند از این الگوها کمک بگیرند.
طراحی سیاه قلم در 48 ساعت تحویل فوری با کیفیت بالا در ابعاد استاندارد از تخصص ماست.افراد علاقه مند می توانند از طریق تلگرام  اطلاع دقیق از هزینه سفارش طراحی خود داشته باشند.
شما می توانید با ارائه عکس چهره از عزیزان و ثبت سفارش برای طراحی آن هدیه ای زیبا و ماندگاری را به آنها بدهید.

[ بازدید : 5 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 12:38 ] [ hajar ]

[ ]

قوانین موجر و مستاجر در قانون مدنی

قانون مدنی مهم‌ترین قانونی است که بخش عمده‌ای از قواعد و شرایط عام و اختصاصی حاکم بر روابط میان افراد یک جامعه را تبیین نموده است. قانون مدنی در سال ۱۳۰۷ به تصویب رسیده است و مواد ۴۶۶ تا ۵۱۷ آن، به بیان قواعدِ کلی و عامِ مرتبط با عقد اجاره اختصاص یافته است. مطابق آنچه در این مواد ذکر شده­ است عین مستأجره در عقد اجاره می‌­تواند شخص، شیء یا حیوان باشد و موارد اجاره‌ی اشخاص نیز اجاره‌ی خدمه و کارگر و همچنین اجار‌ه‌ی متصدی حمل‌ونقل را در برمی‌گیرد؛ یعنی قانون مدنی مشخص نموده است که قرارداد اجاره نسبت به چه اموری می­‌تواند منعقد شود. در این مواد ابتدا تعریف حقوقی عقد اجاره بیان شده و سپس قواعد حاکم بر آن تبیین شده است که از مهم‌ترین این قواعد می­‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نحوه‌ی انعقاد قرارداد اجاره و حقوق و تکالیف هریک از طرفین آن (موجر و مستأجر) را مشخص نموده است.
شرایط و ضوابطی را که باید در انعقاد عقد اجاره رعایت شود، تعیین کرده است؛ مانند آنکه در ماده‌ی ۴۶۸ قانون مدنی تصریح شده است که حتما باید در عقد اجاره مدت اجاره مشخص شود و در غیراین‌صورت عقد باطل خواهد بود.
ضوابط و شرایط مربوط به عین مستأجره را مورد اشاره قرار داده است.
مشخص کرده است که اگر چنانچه هریک از طرفین به تکالیفی که طبق این قرارداد برای آنها ایجاد شده است عمل ننمایند، طرف مقابل چه اقدامی می‌­تواند انجام دهد.
مشخص کرده است که در صورت وجود چه شرایطی طرفین می­‌توانند قرارداد را فسخ کنند (برهم بزنند) و همچنین در چه مواقعی عقد منفسخ می‌شود (خود به خود از بین می­‌رود).
در این مواد پیش‌بینی شده است که طرفین قرارداد اجاره در خصوص چه مواردی می­‌توانند براساس توافق طرفینی خود عمل کنند و در چه مواردی ملزم هستند براساس آنچه قانون تعیین نموده است عمل کنند.

تفاوت کاربرد این دو قانون در روابط مالک و مستأجر

مطابق ماده‌ی ۴۹۴ قانون مدنی در صورت پایان یافتن مدت اجاره‌ی عقد اجاره از بین می‌رود اما اینکه موجر باید چه فرایندی را طی کند تا بتواند تخلیه‌ی عین مستأجره را درخواست کند، موضوعی است که ماده‌ی ۳ قانون روابط موجر و مستأجر به آن پرداخته است.

تخليه ملک مورد اجاره

۱-  با پايان مدت اجاره محل مسكوني و درخواست موجر يا نماينده قانوني وي، محل اجاره در صورت رسمي بودن قرارداد اجاره از طريق اداره اجراي اسناد رسمي ظرف يك هفته و در صورت عادي بودن قرارداد اجاره با دستور مقام قضايي تخليه خواهد شد؛

۲-   علاوه بر اين مواردي در قانون موجر و مستاجر سال ۱۳۷۶ و قانون مصوب ۱۳۵۶ – صرفاً درباره محل اجاره تجاري- پيش بيني شده است كه در صورت پيش آمد آن هر طرف يا دو طرف مي توانند قرارداد را فسخ كنند و به آن پايان دهند. تعدي و تفريط مستاجر در محل اجاره، انتقال به غير بدون اجازه مالك و عدم پرداخت اجاره بها در صورت تحقق شرايط پيش بيني شده در قانون و تحت شرايطي براي نياز شخصي موجر يا اعضاي خانواده وي امكان درخواست تخليه محل اجاره بوجود مي آيد.

نکته مهم

۱-  طرفين مي توانند هر شرطي را كه در قانون به طور صريح ممنوع نباشد در قرارداد بنويسند و توافق كنند؛

۲-  در هر قرارداد، نمايندگان قانوني از جمله وكيل، وارث يا قيم موجر يا مستاجر مي توانند آن را از سوي موكل، مورث يا صغير، سفيه و محجور امضا و تاييدكند.

پروژه های ساختمانی منطقه ۲۲ از بهترین پروژه های ساختمانی در تهران می باشد، چرا که منطقه ۲۲ تهران ، دارای رشد بسیار زیادی می باشد.چنانچه قصد خرید و اجاره و رهن ملک یا آپارتمانی را از میان پروژه های ساختمانی منطقه ۲۲ تهران دارید، با املاک آبنوس تماس بگیرید.

گروه مشاورین املاک پارلمان غرب با کادری مجرب در معاملات املاک تهران وبطور تخصصی در منطقه ۲۲ خدمت هموطنان ، بخصوص مشتریان عزیز تهرانی که قصد سرمایه گذاری یا سکونت در منطقه را دارند می باشد. منطقه ۲۲ شهرداری تهران جدیدترین و مدرن ترین منطقه شهری تهران است که در شمال غرب تهران واقع شده‌است. این منطقه در طرح تفصیلی تهران به عنوان قطب گردشگری تهران مطرح شده است تا نیازهای رفاهی شهر تهران را برطرف سازد که بر همین اساس پروژه های بسیاری از جمله آبشار تهران، دریاچه مصنوعی چیتگر، محور چهارباغ ، بوستان جوانمردان ایران، شهربازی هزارویک شهر(تهران لند)، تهران مال ، پارک آبی چیتگر، پردیس سوارکاری، تله کابین و مونوریل چیتگر در این منطقه در حال ساخت و تکمیل می‌باشند. با وجود پارک‌های جنگلی چیتگر، خرگوش دره، لتمال کن و جهت وزش باد در تهران که عموما غربی-شرقی است این محدوده از تهران آب و هوای پاکیزه و مطلوبتری نسبت به دیگر مناطق تهران دارا می‌باشد.تیم ما آماده اطلاع رسانی صحیح ، به شما عزیزان جهت سرمایه گذاری در املاک منطقه ۲۲ می باشد .امید است از عهده رسالتی که بر دوش داریم به شکلی شایسته بر آئیم.

[ بازدید : 4 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 12:23 ] [ hajar ]

[ ]

کاهش هزینه های درمانی با به کارگیری طب تسکینی

کاهش هزینه های درمانی با به کارگیری طب تسکینی : تجربه ای موفق در استان گلستان

کاهش هزینه های طب تسکینی :

 مراقبت تسکینی به عنوان یک حق اساسی بشر برای بیماران سرطانی ضروری است. مراقبت تسکینی به دنبال اجتناب و کاهش درد با بیماری جدی برای انسان ها بدون در نظر گرفتن مرحله سنی است. متاسفانه در کشور آگاهی کافی در باره مراقبت تسکینی وجود ندارد و در برنامه های آموزشی نیز به طور جدي لحاظ نشده است.

مراقبت تسکینی به دلیل در نظر گرفتن نیازهای جسمی، عاطفی، اجتماعی و روحی بیماران مراقبتی موثر و مقرون به صرفه در نظر گرفته می شود. شواهد پژوهشی در کشورهای مختلف حاکی از آن است بیماران دریافت کننده مراقبت تسکینی رضایت بیشتری از مراقبت داشتند ضمن اینکه پذیرش مجدد و هزینه کل مراقبتهای بهداشتی پس از ترخیص نیز به طور قابل توجه ای کاهش یافت. وجود بیماران مبتلا به سرطان استان گلستان را به قطب سرطان در کشور تبدیل کرده است.

روش کار در طب تسکینی چگونه است ؟

این مطالعه یک گزارش موردی است که به بررسی پیامدهای تجربه ارائه مراقبت تسکینی در استان گلستان با تاکید بر کاهش هزینه های مالی درمان و مراقبت های درمانی (cost saving) می پردازد. برای تحلیل داده ها از رویکرد تحلیل محتوای کیفی استفاده شد.

یافته ها جدید در حوزه های درمانی سرطان و کاهش هزینه های طب تسکینی

 از تحلیل داده ها مضامین اصلی “ساده شدن درمان، مدیریت بحران، کاهش هزینه ها، مراقبت در منزل” با مضامین فرعی “داشتن متولی، پرهیز از سردرگمی، آسودگی خاطر” استخراج شد. بیماری سرطان، بیمار و خانواده را علاوه بر رنج جسمی دچار آسیب های اجتماعی، خانوادگی و مالی متعددی می نماید. در وضعیت مرسوم بیمار مبتلا به سرطان بدون متولی است، متخصصین تنها بر بیماری تمرکز یافته و بیمار و خانواده فراموش می شوند، بیماران برای ساده ترین مشکلات خود به اورژانس بیمارستان مراجعه می کنند، تحت آزمایشاتی قرار می گیرند که بیهوده است.

ارائه طب تسکینی برای بیماران در یک ماه آخر عمر (end of life) و یا  ارائه خدمات طب تسکینی از ابتدای تشخیص بیماری (early palliative care )  با کاهش هزینه های قابل توجه ای برای خانواده های بیماران همراه بوده است. در استان گلستان مراقبت های تسکینی به صورت مراقبت در منزل،  مراقبت تلفنی، مشاوره، مراقبت بیمارستانی، مشاوره های ۲۴ ساعته، هفت روز هفته از طریق تیم متشکل از پزشک، پرستار، روانشناس، روحانی، خیرین سلامت ارائه می شود.

نتایج مهم در طب تسکینی

 تجربه ارائه مراقبت تسکینی از طریق مراقبت در منزل در استان گلستان حاکی از صرفه جویی در هزینه های مراقبت، هزینه های بیمارستانی، هزینه های درمانی برای بیمارانی که زنده ماندند و برای بیمارانی است که در بیمارستان فوت کرده اند، است. برخورداری از تیم طب تسکینی در اورژانس مراکز درمانی  می تواند هزینه های درمانی را به میزان ۱۰ برابر کاهش دهد.

پیاده سازی طب تسکینی در استان گلستان با تمرکز در شهر گرگان به بیماران و خانواده ها کمک نمود تا درمان راحتی در کنار درمان اصلی داشته باشند، درمان اصلی ساده تر شود، به عبارتی درمان سرطان بدون طب تسکینی ناقص است. ضروری است تا دست اندرکاران سلامتی استان استفاده از طب تسکینی را به صورت گایدلاین بومی شده در روند درمان و مراقبت بیماران مبتلا به سرطان به کار برند.

مقدمه

سرطان به همه (جوان و پیر، غنی و فقیر، مردان، زنان و کودکان) آسیب می رساند و بار عظیمی بر بیماران، خانواده ها و جوامع است. سرطان از علل اصلی مرگ و میر در جهان است. در حدود ۱۶ درصد از مردم جهان به دلیل سرطان جان خود را از دست می دهند. در سال ۲۰۱۵، ۸/۸ میلیون انسان به دلیل سرطان مردند که می توان گفت در هر ۶ مرگ در جهان یک نفر به خاطر سرطان مرده است(۱). میزان بروز استاندارد شده سرطان در ایران جز مناطق با شیوع کم (زیر ۱۳۷ در صدهزار) است.

بر اساس مدل سازی هایی که انجام گرفته است به دلیل روند تغییرات جمعیتی و افزایش امید به زندگی در ایران؛ میزان بروز سرطان، از تعداد ۸۴ هزار نفر در سال ۲۰۱۲ به ۱۲۹ هزار در سال ۲۰۲۵ خواهد رسید. در واقع ۳۵درصد افزایش در بروز افراد مبتلا به سرطان خواهیم داشت. در سرطان هایی مانند معده و مری این مقدار تا ۳۹ درصد و در سرطان هایی مانند لوکمی تا ۲۸درصد می رسد.که ۴۸درصد افزایش در بروز سرطان مربوط به سنین بالای ۶۵ سال خواهد بود.

میران مرگ و میر ناشی از سرطان

میزان مرگ و میر ناشی از سرطان در سال ۲۰۲۵ به ۸۳ هزار نفر خواهد رسید(۲). سرطان بار قابل توجه ای را بر اقتصاد جهانی وارد می کند. این تاثیر قابل توجه اقتصادی همچنان در حال افزایش می باشد. جوامع هزینه ای در حدود ۱۶/۱ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۰ برای این بیماری مصرف کرده اند(۱).

هزینه های بیماران سرطانی در سه گروه مستقیم، غیر مستقیم و ناملموس طبقه بندی می شوند. هرگروه ابعاد قابل توجهی دارد و هر کدام به نوعی و با ویژگی های خاص خود قابل بررسی هستند. از مهم ترین هزینه های مستقیم می توان به هزینه های ناشی از تشخیص و درمان سرطان اشاره که به صورت ویزیت، دارو، آزمایش و هزینه های بستری در بیمارستان اشاره کرد. میانگین هزینه های کلی سرطان در ماه ۳۲/۳ میلیون تومان در سال های ۸۸-۸۹ بوده است. هزینه ها در تمامی افراد با سرطان های گوناگون و برای خانواده هایشان بالا و قابل توجه بوده است(۳).

مطالعات گوناگون در ایران و خارج از کشور هزینه های بالای پایان عمر را نشان می دهند اما در کشورهای خارجی این هزینه ها به سمت مراقبت های تسکینی و مراقبت در منزل پیش می روند چرا که هزینه های پایان زندگی برای افرادی که امید به بهبودی آن ها نیست مصداق بارزی از اتلاف منابع می باشد. از آنجایی که بخش بهداشت و درمان کشور ما اکثر مواقع با کمبود منابع روبه رو است اهمیت این موضوع دو چندان می گردد(۴).

مراقبت های تسکینی و مراقبت در منزل

امیراسماعیلی و همکاران در ایران و Morrison  و همکاران و Yabroff و همکاران در مطالعات خود با تحلیل افراد در مراحل پایانی بیماری و سال آخر زندگی افراد  خاطر نشان کردند که با بالا رفتن سن و فرسودگی بیشتر، نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی بیشتر می شود که با این افزایش متعاقبا هزینه های کل، درمان و دارو با افزایش همراه است(۴-۶).

کشورهای مختلف در جهان به سمت مراقبت های تسکینی و مراقبت در منزل برای بیماران در مراحل پایان زندگی پیش می روند. اعضای خانواده ها مراقبت های حیاتی را در پایان عمر بیماران فراهم می کنند تا بیماران بتوانند در خانه باقی بمانند. درحالی که حمایت از ترجیحات بیماران از سیاست های دولت است این مراقبت غیر رسمی به طور قابل توجهی به اقتصاد کشور کمک می کند(۷).

تحقیقات نشان داده است که افزایش روند مراقبت های پرستاری در منزل با کاهش میزان بستری در بیمارستان پس از آن همراه بوده است برای مثال صرفه جویی در هزینه های ماه اخر بیمارانی که از مراقبت در منزل بهره برده اند به ۱۱۲۴ دلار در بریتیش کلمبیا رسیده است که پتانسیل صرفه جویی در هزینه های مرتبط با مراقبت های پرستاری در منزل را نشان می دهد(۸, ۹).

[ بازدید : 4 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 12:21 ] [ hajar ]

[ ]

دستگاه بردینگ AyrKing

مدل دبل بردینگ ayrking (پودرزن ایرکینگ) که از تجهیزات پخت مرغ می باشد مجهز به یک برس می باشد که ادویه ها و پودر را بهم می زند و گلوله های خمیر اضافی را الک می کند.

دستگاه بردینگ AyrKing

این دستگاه در سراسر دنیا در رستوران های متفاوت استفاده می شود.و همچنین یکی از کاربردی ترین تجهیزات و ماشین آلات آماده سازی کنتاکی می باشد.و ساخت امریکا است و کاربرد دستگاه بردینگ ayrking در تجهیزات آشپزخانه،تجهیزات فست فود ، تجهیزات رستوران،تجهیزات کافی شاپ، وسایل فست فود، وسایل رستوران،تجهیزات فودکورت،تجهیزات هتل ، تجهیزات پخت مرغ است.

دستگاه بردینگ

دستگاه بردینگ دستگاهی است برای قسمت تهیه سوخاری که به آن پودر زن می گویند،این دستگاه در دو نوع دستی و اتوماتیک تولید می شود ، فست فودهایی که مرغ سوخاری ، کنتاکی و شنیسل ، قارچ سوخاری ، میگو سوخاری، ماهی سوخاری ،سیب زمینی سوخاری عرضه می کنند نیاز به یک میز بردینگ مناسب و مجهز دارند.

انواع بردینگ

  • بردینگ نرمال
  • بردینگ اسپایسی
  • بردینگ چیکن استریپس

چیکن استریپس

غذائی با استفاده از مرغ و کورن فلکس(ذرت ورقه شده) تهیه می شود .

چیکن استریپس جزو غذای آماده و فست فودی میباشد ،زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۱ ساعت و ۰ دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود ۱۰ دقیقه میباشد .چیکن استریپس را می توانید در وعده شام – پیش غذا – سرو کنید.

مرغ اسپایسی

اسپایسی یه مدلی از مرغ کنتاکی هست با این تفاوت که تکه هاش کوچکتره و به همین دلیل بهش میگن مرغ اسپایسی. بردینگ اسپایسی مختص پودر زدن به مرغ در تهیه این نمونه از غذا در رستوران ها و فست فود ها می باشد .

بردینگ نرمال

بردینگ نرمال ،وظیفه آرد زدن به مرغ را به عهده دارد. مرغ کنتاکی یا همان مرغ سوخاری به دلیل پولک های روی آن محبوب و شناخته شده است. یعنی کیفیت مرغ سوخاری رابطه مستقیمی با برد کردن آن دارد.

به همین دلیل پیشنهاد می شود که از آرد سوخاری با کیفیتی برای مرغ سوخاری استفاده نمایید. گروه  صنعتی کالافود با ارائه پودر خمیرپیتزا،پودر سوخاری بردینگ، فروش پودر سوخاری مرینیت و همچنین آرد داغ ،انواع روکش فیله آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد .

 

[ بازدید : 6 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 12:17 ] [ hajar ]

[ ]

خواص برنج قهوه ای

رنج قهوه‌ ای نوعی غلات کامل تصفیه نشده است که فقط پوسته‌ی بیرونی آن گرفته شده است. در واقع دانه‌ی کامل برنج چندین لایه دارد که اگر فقط لایه‌ی بیرونی آن را جدا کنیم، آنچه به‌دست می‌آوریم برنج قهوه‌ ای نامیده می‌شود. این ماده‌ی خوراکی جزو غلات سبوس‌داری است که مواد مغذی خود را حفظ کرده، از برنج سفید خوش‌خوراک‌تر است و عطر و طعم بهتری هم دارد. تفاوت برنج قهوه ای با سفید در نحوه جداسازی این پوسته رویی است. برنج سفید را به کارگاه های شالی کوبی می برند تا پوست روی آن جدا شوند ولی برنج قهوه ای قبل از گرفتن پوست، آن را حرارت می دهند تا مواد معدنی و ویتامین های موجود در پوسته به مغز دانه نفوذ کند. نفوذ این مواد به دانه های برنج، باعث قهوه ای شدن رنگ آن می شود که به همین خاطر به آن برنج قهوه ای می گویند.

سایت حیات کالا؛سایت تخصصی فروش برنج ایرانی است و در زمینه آرامش روانی و جسمی فعالیت می نماید . ما می خواهیم خریداران از سایت ما در هر دوی بدن و ذهن ؛ زیبایی ،سلامت،قوت،تعادل وتعالی را دارا باشند که با واردشدن در مراحل خرید به چگونگی آن پی خواهید برد.

فواید برنج قهوه ای برای بدن

برنج قهوه ای منبع خوبی از منیزیم، فسفر، سلنیوم، ویتامین B1، ویتامین B3، ویتامینB6 ، منگنز و فیبر است که در تامین سلامتی بدن نقش زیادی دارد. با گنجاندن برنج قهوه ای در برنامه غذایی روزانه خود از تامین نیاز خود به درشت مغذی ها و ریز مغذی ها اطمینان حاصل نمایید.برای خرید برنج قهوه ای می توانید از فروشگاه حیات کالا استفاده نمایید.

خواص برنج قهوه ای

از خواص برنج قهوه ای همین بس که عملکرد سیستم قلب و عروق، دستگاه گوارش، مغز و سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد. این ماده‌ی غذایی با آنتی‌اکسیدان‌های قوی که دارد روی طیف وسیعی از بیماری‌ها مثل فشارخون بالا، کلسترول، استرس، افسردگی و ناراحتی‌های پوستی تأثیر مثبت دارد.مصرف مقدار قابل توجهی برنج قهوه‌ ای در رژیم غذایی ثابت می‌کند که این ماده‌ی غذایی حتی در مورد بیماری‌هایی مثل سرطان، چاقی، دیابت، اختلالات عصبی و بی‌خوابی نیز مؤثر است. این ماده‌ی مغذی خاصیت ضدافسردگی دارد، به سلامت استخوان‌ها کمک و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

روش پخت برنج قهوه ای

قبل از پخت بهتر است برنج را یک ساعت با کمی آب و نمک خیس کنید، حجم برنج قهوه ای پس از پخت چند برابر می شود. این برنج را با روشهای معمول می توانید در فر، ماکروفر، پلوپز و روی اجاق گاز درست کنید. مزه بدی ندارد حتما امتحان کنید و از فواید آن بهره مند شوید.

آسان خرید کنید!

در حال حاضر فروشگاه اینترنتی حیات کالا ، در زمینه فروش انواع برنج باکیفیت داخلی ، فعالیت می نماید. برای آگاهی از استاندارد فروش برنج  می توانید به این سایت مراجعه کنید.خرید برنج از این سایت بسیار آسان است و با استفاده از روش های آنلاین می توانید به خرید برنج عمده و جزیی در کلیه نقاط ایران بپردازید. قیمت برنج در این سایت به صورت روزانه به روز می شود. ما سعی داریم که قیمت روز خرید برنج را با حذف واسطه ها کاهش داده و با مناسب ترین شکل به مشتریان عرضه کنیم.

 

[ بازدید : 3 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 12:15 ] [ hajar ]

[ ]

فایبر سمنت برد قزوین

فایبر سمنت برد از جمله تجهیزات و به نوعی مصالحی است که به تازگی در صنعت ساخت و ساز جایگاه ویژه ای پیدا کرده است . در حال حاضر استفاده از فایبر سمنت در کردستان و سایر شهر های ایران از انتخاب های اصلی معماران و سازندگان ساختمان است .

با ما همراه باشید تا شما را با فایبر سمنت برد آشنا سازیم .

مزایای استفاده از فایبر سمنت در قزوین چیست ؟

بر طبق آماری شهرداری استان قزوین منتشر کرده است سالانه تعداد زیادی از افراد پروانه ساختمان در شهر قزوین دریافت می کنند . این حجم انبوه از ساخت و ساز بیانگر رونق کسب و کار های مربوط به ساختمان است . بنابراین بسیار بدیهی است که معماران و مهندسان شیوه های نوین در ساخت و ساز را بیشتر برای ساختمان سازی بپسندند.

جدا از مسئله شیوه های جدید و نوین در ساخت و ساز ، سرعت اجرای پروژه ها و کم کردن هزینه ها یکی دیگر از مسائلی است که برای ساختمان سازان بسیار مهم است .

بنابراین بسیاری از معماران و ساختمان سازان مصالحی که سرعت بالایی در اجرا و هزینه متعادلی و مناسبی را داشته باشند انتخاب می کنند . از این رو فایبر سمنت یکی از مصالح و تجهیزات ساختمان سازان در شهر قزوین می باشد .

فایبر سمنت در قزوین

فایبر سمنت چگونه تولید می شود ؟

اگر انتخاب شما به عنوان یک ساختمان ساز استفاده از فایبر سمنت است ، پس حق مسلم شماست که بدانید که چگونه تولید می شود و اجزای تشکیل دهنده آن کدامند .

صفحات سیمانی مصلح شده با الیاف که با نام فایبر سمنت برد یا صفحات سیمانی الیاف دار شناخته می شوند، مخلوطی همگن از سیمان ، سیلیس ، الیاف و آب بوده که در فرایند پیچیده ای به نام ماشین هات چک Hatschek تولید می شود ، که عمل آوری نهایی آنها هوا خشک یا با دستگاه اتو کلاوAutoclave) )می باشد.

نحوه اجرای فایبر سمنت در ساختمان ها چگونه است ؟

فایبر سمنت برد توسط پیچ بر روی سازه فلزی که روی نما و یا دیوار داخلی یا خارجی ساختمان تعبیه شده است متصل می‌گردد که مشخصات سازه فلزی بسته به نوع کاربرد فایبر سمنت و همچنین نوع ساختمان و تعداد طبقات متفاوت خواهد بود. نکته حائز اهمیت در نصب فایبر سمنت رعایت درزهای انبساط و نحوه آببندی می‌باشد .

آیا فایبر سمنت عایق رطوبت است ؟

صفحات سیمانی الیاف دار ( سمنت برد ) به لحاظ اینکه عمداتاً از سیمان ساخته شده اند ذاتاً با محیط مرطوب و آب سازگاری خوبی دارند ، اما به دلیل وجود الیاف سلولزی در ترکیب آنها و خاصیت جذب آب بالای این مواد در هنگام اشباع شدن از رطوبت ( چه مستقیم و چه به وسیله بخار و رطوبت موجود در هوا منبسط و در هنگام خشک شدن منقبض می شوند و تنش های ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی محل اتصال ( محل پیچها ) نما را دچار مشکل خواهد نمود .

برای جلوگیری از اینگونه معایب فایبرسمنت برد در پشت پنل سیلر مخصوص استفاده شده و از روی پنل هم پرایمر و رنگ این وظیفه را انجام میدهند ، تا جذب رطوبت به حداقل رسانده شود .

موارد استفاده از فایبر سمنت برد در قزوین چیست ؟

از آنجایی که  صنعت ساختمان را از مهمترین صنایع مولد و پیشران اقتصادی کشور می توان دانست ، پس بسیار بدیهی است که هر چقدر این روند سرعت بیشتری پیداکند و ساختمان سازان و معمارن هر چه سریعتر به سرمایه در گردش خود دست پیدا کنند ، می توانند رونق بسیاری را برای این صنعت به ارمغان آورند و این مهم جز با کوتاه کردن مراحل اخذ پروانه و استفاده از مصالح جدید که سرعت ساخت و ساز را بالا ببرند ممکن نخواهد بود .

شهر قزوین از شهر هایی است که جز پشگامان استفاده از روش های جدید ساختمان سازی محسوب می شود  و فایبر سمنت یکی از محبوب ترین این مصالح است .

انتخاب سازندگان ساختمان انتخاب مصالحی است که ساخت و ساز را تسریع بخشد . فایبر سمنت برد انتخاب مناسبی برای این منظور است.

از آنجایی که در استان قزوین دارای آب و هوایی گرم و خشک است ، فایبر سمنت می تواند انتخاب خوبی برای این منطقه باشد. از طرفی دیگر استفاده از فایبر سمنت برد می تواند هم جابجایی مصالح و هم پیشرفت کار را تسهیل و تسریع بخشد.

فایبر سمنت برد در حال حاضریکی از بهترین نوع مصالح موجود برای پوشش دیوار و کف و … می باشد و در نمای ساختمان کاربرد فراوانی یافته است.فایبر سمنت رنگی و فایبرسمنت طرح چوب تنوع زیادی زیادی را در نماسازی به وجود می آورند.

این صفحات برای ساخت و ساز خشک و سیمانی در تمامی ساختمان هایی که با اسکلت فلزی و بتنی ساخته شده اند برای پارتیشن بندی و پوشش دیوار داخلی و سقف و کف استفاده میشوند.

همچنین فایبرسمنت به دلیل داشتن خواصی چون برش پذیری بسیار مناسب ، خم پذیری ، سوراخ شدن و .. میتواند در مصارف خاصی جهت برآورده کردن خواست طراحان و معاران مورد استفاده قرار گیرد و در رقابت با مصالح مشابهی همانند چوب ، به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و حریق و شرایط جوی دارای مزایای بیشتری است .

شرکت تولید کننده فایبر سمنت

شرکت مدرن سازان رادیس با هدف ترویج سبک سازی و مقاوم سازی در صنعت ساختمان و نهادینه کردن استفاده صحیح از مصالح سبک از مصارف مختلف از جمله نمای ساختمان ، سقف کاذب ، دیوار های داخلی و پیرامونی تاسیس گردید.

این شرکت نماینده انحصاری فروش و اجرای فایبرسمنت و اولین تولید کننده فایبر سمنت برد در ایران می باشد. جهت مشاوره و یا خرید کافیست با ما در تماس باشید.

[ بازدید : 3 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 11:32 ] [ hajar ]

[ ]

ساخت سوله دامداری

یکی از مهم ترین مراحل ساخت سوله دامداری طراحی و ساخت آن با توجه به استاندارهای موجود و همچنین سبک و مقرون به صرفه صرفه درست کردن آن می باشد.شرکت مهندسی تجارت گستر شایان سازه با نام تجاری شایان سازه با بیش از۱۰ سال تجربه در سال ۱۳۹۳در زمینه طراحی ساخت و تولید سازه های فلزی سنگین و انواع سوله مجوز خود را از سازمان صنعت معدن و تجارت استان گلستان اخذ نموده است و همچنین با سرلوحه قرار دادن الگو های مدیریتی توانست با شناخت نیازها مسیر کوتاه تری جایگزین ساخت و ساز پر هزینه ارایه دهد و در حال حاضر این شرکت در مساحتی در حدود ۱۳۰۰۰ متر مربع و با ظرفیت تولید سالانه دوازده هزار تن در شهرک صنعتی آق قلا مشغول به کار می باشد.

“شرکت مهندسی تجارت شایان سازه افتخار دارد که بگوید با استفاده از بهترین طراحان و مهندسین کاردان توانسته است انواع سوله ها را با توجه به استاندارهای سازمان مربوطه با قیمت مناسب و سبک تولید نماید.”

ساخت سوله دامداری

یکی از سوله هایی که اساس آن مقاوم و ایمن بودن آن است سوله دامداری می باشد. این سوله ها باید به نحوی طراحی شوند که از هر گونه عوامل طبیعی از جمله زلزله, طوفان , برف و … مصون بماند و استحکام لازمه را دارا باشد.این دسته از سوله ها به طور معمول خارج از زندگی شهری با توجه به نوع کاربری آن ساخته می شود و هر کدام از این سوله ها باید در حریم و فاصله قانونی با دامداری های دیگر ساخته شود و اگر فاصله بین این سوله های دامداری بیشتر باشد احتمال انتقال بیماری و مشکلات دیگر کمتر می باشد.

روش ساخت سوله دامداری

بهترین روش ساخت سوله دامداری صنعتی ، شیوه سبک خرپایی میباشد. مقطع تمامی اجزای اسکلت فلزی این نوع سازه ، پروفیل است و میتوان سوله های عریض تری را با قیمتهای ساخت سازه پایینتری به ارمغان آورد.سوله های خرپایی نوعی از سوله های در حال تولید در کشور می باشند که بیشترین میزان کاربرد راد ارند .

چرا که در ساخت دهانه آن ها محدودیتی در متراژ وجود ندارد و به همین دلیل مناسب برای انواع کاربری ها شده اند.این سوله ها را به دلیل این که از میزان کمی از فولاد برای تولید آن ها استفاده می شود؛ عمدتا در گروه سوله های سبک می شناسند که سرعت ساخت هم در تولید آن ها بالاست.

عمده ویژگی هایی که باعث تبدیل سوله خرپایی به بهترین نوع سوله شده است را می توان در داشتن خواصی مانند کم هزینه بودن، سبک وزنی، سرعت در ساخت و بهره برداری، قابلیت نصب انواع جرثقیل های دیواری و سقفی و نیز داشتن امکان جا به جایی و … جست و جو کرد.

 

[ بازدید : 6 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 11:30 ] [ hajar ]

[ ]

انجام پایان نامه فیزیک اتمی و مولکولی

آموزش انجام پایان نامه فیزیک اتمی و مولکولی : موسسه آموزشی و پژوهشی مشاوران الف افتخار دارد کلاس های آموزش انجام پایان نامه فیزیک اتمی و مولکولی را با کادری حرفه ای و برجسته متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کشور برگزار کند .

تهیه و ارائه پایان نامه و رساله دکتری رشته فیزیک اتمی و مولکولی یکی از تکالیف با اهمیت دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. در این راه نسبتا دشوار ، دانشجویان نیازمند به آموزش و همچنین مشورت با افراد مجرب و متخصص در هر یک از مراحل انجام پایان نامه هستند.
ازاین رو برگزاری کلاسهای آموزش انجام پایان نامه می تواند دانشجویان را به این هدف مهم نزدیک کند.

آموزش انجام پایان نامه کارشناسی فیزیک اتمی و مولکولی

تیم تخصصی مشاوران الف در نظر برای بهبود کلاس های آموزشی انجام پایان نامه و همین طور دسترسی آسان به آموزش های پایان نامه نویسی ، کلاس های آموزش نگارش پایان نامه را به صورت حضوری و مجازی و در تعداد محدود برگزار کند .

تیم تخصصی ما از ابتدا تا انتهای آموزش انجام پایان نامه در کنارتان خواهد بود .به این ترتیب شما پایان نامه خود را با کمترین خطا و در حداقل زمان ممکن به انجام می رسانید.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجام پایان نامه دکتری فیزیک اتمی و مولکولی

دروه های آموزشی انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری در موسسه مشاوران الف به صورت حرفه ای و با همکاری استادیاران دانشگاه های معتبر کشور برگزار می شود . از آنجایی که رشته فیزیک اتمی و مولکولی دارای گستردگی بسیاری در انتخاب موضوع و رشته است و رقابت برای ارئه یک پایان نامه موفق در این رشته بسیار است ، از این رو لزوم شرکت در کلاس های آموزش انجام پایان نامه فیزیک اتمی و مولکولی برای کلیه دانشجویان در این رشته بسیار با اهمیت است.

برگزاری کلاسهای آموزشی انجـام پـایـان نـامه کـارشنـاسی ارشد فیزیک اتمی و مولکولی

دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته فیزیک اتمی و مولکولی به خوبی می دانند که برای پیشرفت در این رشته و راهیابی به مقاطع بالای تحصیلی و شغلی باید یک پایان نامه موفق ، یکتا و بدون خطا را ارئه دهند. لذا لزوم شرکت در کلاس های آموزش پایان نامه بیشتر از قبل احساس می شود .

گروه پژوهشی مشاوران الف با برگزاری کلاسهای آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری رشته فیزیک اتمی و مولکولی همراه و همیار شما در انجام این امر مهم باشد.

[ بازدید : 4 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 11:28 ] [ hajar ]

[ ]

تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی

تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی با ۴ روش : به دلیل اندک بودن منابع شهد در طبیعت در بیشتر مواقع زنبوردار ایرانی قادر به تولید بیش از ۱۰ کیلوگرم عسل شهد به ازای هر کندو نخواهد بود. البته زنبورها در فصول کمبود شهد مقداری عسل برای تغذیه خود نیاز دارند که اگر همین مقدار ۱۰ کیلوگرم را در کندو باقی بماند عسلی برای خود تولید کننده باقی نمی‌ماند. بنابراین زنبورداران عسل شهد را برداشت می‌کنند و به زنبور‌ها شربت می‌دهند.

مردم ما موضوع فوق را دیده‌اند یا شنیده‌اند و به همین دلیل تمام عسل‌های موجود در بازار را عسل شربت می‌شناسند و آنها را تقلبی قلمداد می‌کنند و لذا تمایل لازم نسبت به خرید عسل را از خود نشان نمی‌دهند و حاضر نیستند بهای بیشتری برای عسل‌های موجود بپردازند. اما ما در این مقاله به مردم توصیه می‌کنیم که این چنین قاطعانه در خصوص نامرغوبیت عسل‌های تولیدی زنبورداران کشور قضاوت نکنند.

عسل طبیعی – عسل تقلبی

روش‌های تشخیص عسل طبیعی و تقلبی

برای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی روش ساده تجربی وجود دارد که یکی از آنها ریختن عسل در آب سرد است که اگر طبیعی باشد حالت چسبندگی عسل حفظ می‌شود و خیلی سخت در آب حل می‌شود در حالی که عسل تقلبی به راحتی در آب حل خواهد شد.

روش دیگری که می‌توان تشخیص داد، رسوب کردن و کدر شدن عسل است. عسل طبیعی به دلیل داشتن دیاستاز بعد از مدتی ته‌نشین می‌شود و شکرک می‌زند و عسل مانند روغن نباتی سفت می‌شود.

فروشگاه اینترنتی بابا گندم ارائه دهنده بهترین محصولات ارگانیک مانند عسل , نوشیدنی ها , عرقیات , روغن و ... می باشد.ما به شما توصیه می کنیم برای خرید عسل و محصولات طبیعی از این فروشگاه استفاده نمایید.

بهترین راه برای تشخیص طبیعی یا تقلبی بودن عسل روش آزمایشگاهی است که خالص بودن عسل را نشان می‌دهد.‏

عسل شکری به صورتی است که زنبوردار به جای شهد گل، شکر در اختیار زنبور می‌گذارد و آن عسل عطر و بوی گل را ندارد و وزن آن نسبت به عسل طبیعی کمتر است، احتمال آن وجود دارد که این عسل به دلیل اشباع آن از شکر، شکرک بزند ولی بلور‌های آن درشت از عسل طبیعی است.

بابا گندم با ارسال محصولات سالم و طبیعی به درب منزل شما تلاش دارد تا محصولات سالم و طبیعی را به آسان ترین شکل ممکن برایتان فراهم سازد. باباگندم بهترین ها را از کشاورزان وطبیعت دستچین میکند و در دسترس شما قرار خواهد داد.

جهت ارتباط با بابا گندم و دریافت مشاوره و سفارش فوری ،کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با علاقه فراوان، پاسخگوی شما می باشند.

[ بازدید : 5 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 11:25 ] [ hajar ]

[ ]

درمان دیابت با آب قلیایی

درمان دیابت با آب قلیایی یکی از اثرات خارق العاده نوشیدن آب قلیایی است .با توجه به خواص بسیار مثبت و شفا بخش آب قلیایی،از آب قلیایی به نام آب شفا بخش و آب شگفت انگیز هم یاد میشود. توصیه میکنیم که از این آبها البته به صورت کنترل شده و در زمانهای مناسب استفاده کنید. شرکت خوش نوشان مشرق زمین آب مورد نیاز خود را از اعماق سفره های زیر زمینی تامین می نماید. از محصولات این شرکت می توان به آب قلیایی لوکساب و آب اشامیدنی لایف لوکس نام برد.

باید بدانیم که  پتانسیل آب قلیایی منفی است و می تواند PH بدن انسان را متعادل سازد که این عمل خاصیت آنتی اکسیدانی را برای بدن فراهم می کند و باعث افزایش سلامتی انسان می گردد و در واقع به بهبود بیماری ها مخصوصا بیماری های حاد و دیابت کمک می کند. در نتیجه بهتر است آبی را که جهت نوشیدن مصرف می نماییم آبی قلیایی باشد.

چشمه های معروف آب قلیایی در جهان

در سال‌های اخیر درمان دیابت با استفاده از آب چشمه‌های قلیایی نظیر چشمه نوردنائو در آلمان، هیتا تنریوسویی در ژاپن، تلاکوت در مکزیک و زمزم در عربستان مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.

آب قلیایی چگونه به درمان دیابت کمک می کند ؟

آب قلیایی میتواند به بدن انسان کمک کند تا به تولید انسولین ادامه دهد و در شرایط متعادل کار انسولین سازی خون را انجام دهد ( به همین دلیل آب قلیایی در کنترل دیابت موثر است ) . برای شروع ، آب قلیایی که pH بالاتر از حد خنثی دارد ، میتواند به خنثی سازی شرایط اسیدی در بدن کمک کند چون آب یونیزه شده و قلیایی دارای خوشه های کوچک تر از مولکول های آب آشامیدنی معمولی است که به راحتی توسط سلول ها برای کمک به هیدرات و سم زدایی در بدن کمک مینماید .

پس می توانیم مثل آب خوردن عصاره سلامتی را بنوشیم! 

نمونه هایی بسیاری از تولیداتآب قلیایی شرکت های مختلف را می توان دید که بسیار مورد توجه هستند و توسط پزشکان، متخصصان تغذیه و مربیان ورزش توصیه می شوند.

شرکت تولید کننده آب قلیایی

بهترین برند آب آشامیدنیو آب قلیایی

شرکت خوش نوشان مشرق زمین، در منطقه خوش آب و هوای استان گلستان در دامنه کوه های البرز و نزدیک به ارتفاعات شاهکوه قرار گرفته است. آب مورد نیاز خود را از اعماق سفره های زیر زمینی تامین می نماید. قرار گرفتن شرکت در چنین منطقه بکر و کوهپایه ای باعث شده که محصول تولیدی با کیفیت بالا، حداقل نیترات و بدون نیتریت عرضه شود.برای ارتباط با ما می توانید به آدرس سایت شرکت به نشانی waterlife.ir  مراجعه کنید.

شرکت خوش نوشان مشرق زمین لیست قیمت آب آشامیدنی های خود را بروز کرده است برای اطلاع از جدیدترین قیمت آب آشامیدنی جدید ایرانیکلیک کنید

[ بازدید : 4 ]

[ سه شنبه 21 اسفند 1397 ] 11:24 ] [ hajar ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]