پاییز را با گرگان لمس کنید

پاییز را با گرگان لمس کنید : سفر تنها به روزهای گرم و تعطیل سال و فصل تابستان منتهی نمی شود. همانطور که عده ای فصل بهار و سرسبزی و آغاز نو شدن زمین را دوست دارند عده ای هم علاقه شدیدی به فصل پاییز و جنگل گردی و قدم زدن در میان درختان هزار رنگ را دوست درند. زردی درختان همیشه سبز در فصل پاییز بیشتر از همیشه دلنشین و رویایی است.جنگل نوردی در این فصل به دلیل رنگ آمیزی برگ درختان طرفداران بسیار دارد. بنابراین سفر به جنگل های پربرگ که در این فصل همچون تابلوی نقاشی می شود، خاطره ای فراموش نشدنی است.

 پاییز هزار رنگ گرگان

به نظرم به این صورت جا افتاده که تابستان که فصل تعطیلات است و هوا گرم و روزهای بلندی دارد بهترین زمان برای بستن بار سفر است اما شما هنوز گرگان را ندیده اید. اگر اهل سفر و گردش هستید بهانه فصل را کنار بگذارید و پاییز خود را در میان درختان انجیلی گرگان رها کنید تا بازی رنگ ها را در کنار هوای بی نظیر و طبیعت خارق العاده حس کنید. از جاهای دیدنی گرگان که اتفاقا در فصل پاییز بسیار زیباتر از تابستان است. در این فصل ازدحام و شلوغی مسافرین و همچنین از گرمای هوا خبری نیست و شما تنها در کنار تابلوی نقاشی تغییر فصل نشسته اید و از تماشایش خسته نمی شوید.

پاییز را با گرگان لمس کنید

پاییز را با گرگان لمس کنید

پاییز در گرگان

استان گلستان یکی از بهشت های کشور عزیزمان ایران است که فصل پاییز را می توان دراین استان با تمام وجود لمس کرد. این استان هر ساله در تمامی فصول سال گردشگران و توریست های فراوانی را به خود جلب می کند. از این استان می توانید علاوه بر یک سفر رویایی و خاطر انگیز جاجیم، صنایع دستی، ابریشم بافی رامیان، ماهی، خاویار، پنبه، حلوا اماج (مخصوص گرگان)، نون عیدی (کلمبو)، قطاب، پشت زیک (کنجدی) بابتو (مخصوص گرگان)، مارمرده (مخصوص گرگان)، پادرازی)، قالی، قالیچه، پشتی ترکمنی، عرق کشمش، حلوا گردویی (مخصوص کردکوی و بندر گز)، نان بهاره تورشو چرگ و نان کاک (مخصوص رامیان) و نان شیرمال (مخصوص آزادشهر) با خود به عنوان سوغات آورد.

پاییز را با گرگان لمس کنید

دلیل دیگر برای معروف شدن پاییز گرگان وجود درختان انجیلی به صورت گسترده در میان جنگل های منطقه می باشد. ویژگی خاص درختان انجیلی اینه که تو یک درخت شما تا سه رنگ پاییز رو میتونید ببینید. درخت هایی رو میبینید که از سبز و زرد رنگ برگ هاشون شروع میشه و به قرمز و نارنجی میرسه و مناظر بسیار خاص شگفت امگیزی رو ایجاد می کنند . حال در مقیاس بزرگ تر شهرگرگان رو تصور کنید : شهری در در جنگل های انبوه مملو از درختان انجیلی که هر تپه و کوه رو به روی شما رو به تابلوی نقاشی با امیزه ای از هزاران رنگ تبدیل کرده و زیبایی های بی انتهاش شما رو مدهوش خودش میکنه . وجود برگ هایی که در پای درختان ریختن و برگ های رنگارنگی در بالای درختان هستن و خزه های سبز رنگی بر روی ساقه درختان نقش بسته اند جنگل های گرگان رو به جعبه مداد رنگی از بی نظیر ترین رنگ ها تبدیل میکنه.

آبشار کبودوال

با ورود به جنگل، از همان ابتدای مسیر، دیدن شاخه‌های درختان درهم تنیده با برگ‌های زرد و قرمز شما را به ادامه مسیر فرامی‌خواند. زیبایی این جنگل به همین‌جا محدود نمی‌شود. پل‌های قدیمی و گذرگاه‌های سنگ ‌فرش شده، آبشار‌های کوچک، زیبایی این مسیر را صد چندان می‌کند. در پایان این مسیر، به آبشار کبودوال می‌رسید، که بزرگترین آبشار تمام خزه‌ای جهان و تنها آبشار خزه‌ای ایران است. خستگی این مسیر طولانی، با تماشای زیبایی آبشار کبود‌وال از بین می‌رود. این آبشار به دلیل قرار گرفتن در بین جنگل و تپه‌‌ها و کم ارتفاع بودن این منطقه سبب به وجود آمدن آب‌وهوایی معتدل در روزهای پاییز شده است. این نقطه از شمال کشور در هر ۴ فصل سال زیبایی‌های خاص خود را داراست. جنگل و آبشار کبودوال در فصل بهار و تابستان از سرسبزی خیره کننده‌ای برخوردار می‌باشد. این جنگل در فصل پاییز، رنگین کمانی از رنگ‌ها را در کنارهم به نمایش عموم قرار می‌دهد و به همین دلیل این آبشار یکی از بهترین مقاصد برای مسافرت به شمال در پاییز محسوب می‌شود. البته در فصل زمستان نیز با چهره سفید‌پوش این جنگل مواجه خواهید شد.

پاییز را با گرگان لمس کنید

پاییز ناهارخوران گرگان

پاییز بهترین موقع برای گشت و گذار در جنگل است و یکی از بهترین مناطق جنگل گردی ناهارخوران است. شلوغی های تابستان و ازدحام جمعیت در آن کمرنگ شده است و با آمدن پاییز این درختان با مداد رنگی به خوبی رنگ آمیزی شده اند. ناهارخوران یکی از جنگل های چندین ساله گرگان است که به طور عجیبی در انتهای شهر قرار گرفته است و دارای مسیر بسیار دیدنی و خارق العاده ای دارد.

با رفتن به جنگل ناهارخوران، چیزهای زیادی انتظارتان را می‌کشد. در بخش غربی پارک جنگلی ناهار خوران سرخ چشمه قرار گرفته، می‌شود ناهار را در جنگل خورد و بعد به دیدن آن رفت یا بعد از دیدن جنگل به روستای زیارت سری زد که در ۷ کیلومتری جنوب جنگل واقع شده. اینطوری با یک تیر دونشان زده‌اید و هم سفر رفته‌اید و هم زیارت. روستای زیارت جایی‌ست که  به خاطر حیات‌های تودرتویش، قدمت و رنگ دیوار خانه‌هایش جزو جاهایی است که حتما یکبار باید آن را در زندگی دید. زیارت دو آبشار بلند و چشمه آبگرمی هم دارد که تنها چشمه استان گلستان و بهترین درمان برای امراض پوستی و درد مفاصل است. از زیبایی آبشارش هم چیزی نگوییم که نگاه کردن به آن خستگی از تن به در می‌کند.

اگر چادر مسافرتی به همراه دارید که هیچ می توانید در منطقه های اعلام شده برپا کنید وگرنه برای گذراندن شب می توانید از سایت گلستانی ها سوئیت های بخش ناهارخوران را برای اقامت رزرو کنید.

پاییز را با گرگان لمس کنید

پاییز را با گرگان لمس کنید

جزیره آشوراده

آشوراده تنها جزیره ایرانی است. آب‌وهوای این جزیره معتدل و مرطوب می‌باشد. جزیره آشوراده به نوعی یک امتداد از خشکی در آب است. زیبایی این جزیره در فصل پاییز، به دلیل به بار نشستن انار‌های وحشی و تمشک دوچندان خواهد شد. پوشش جانوری آشوراده در فصل پاییز نیز از جاذبه‌های دیدنی این جزیره می‌باشد که از جمله آن می‌توان به اسب وحشی، روباه، گراز‌های کوچک، خرگوش و حیوانات بومی اشاره کرد.

این جزیره در فصل پاییز میزبان پرندگان مهاجر نیز هست و به همین دلیل یکی از بهترین مقاصد برای مسافرت به شمال در پاییز به شمار می آید. آشوراده در فصل پاییز مکان مناسبی برای تماشای بسیاری از جانوران از نزدیک است.مسیر دسترسی به آشوراده: ابتدا خود را استان گلستان برسانید سپس به سمت بندر ترکمن حرکت کنید. این جزیره در فاصله ۱۰ کیلومتری از بندر ترکمن قرار دارد که توسط قایق‌های تندرو به سمت جزیره مسافر می‌برند.

پاییز را با گرگان لمس کنید

پاییز النگدره گرگان

جنگل النگدره به عنوان یکی از ۷ منطقه گردشگری برتر در ایران است و یکی از شاخص‌ترین جنگل‌های ایران و از جمله زیباترین جاهای دیدنی گرگان محسوب می‌شود. برای رسیدن به این جنگل زیبا باید از جاده ناهار خوران وارد شد. در مسیر این جنگل، جاده‌ای آسفالتی وجود دارد که این امکان را فراهم می‌کند که گردشگران در هر جایی که علاقه‌دارند توقف کنند و به طبیعت‌گردی مشغول شوند.در این جنگل باید ساعت‌ها نشست و به صدای طبیعت گوش داد و خودمان را به یک چای تازه دم مهمان کنیم.

النگدره یکی از بهترین بهشت های کوچک ایران است که بسیار زیبا و دیدنی است و هر فصل برای خود حرفی دارد. بهار را با سرسبزی و شکوفه های درختان و در تابسان با خنکی هوایش شما را میمهان خود میکند و در فصل پاییز با تابلوی نقاشی هزار رنگ درختان سر به فلک کشیده و هوای بی نظیرش شما را به تماشای طبیعت وا می دارد.

جاده در احاطه ی درختان سربفلک کشیده و رنگارنگ است و یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفرتان وقتی است که با ماشین در این مسیر در حال حرکت هستید و به دنبال جایی مناسب برای گشت و گذار و یا نشستن می گردید. حتی در میان طبیعت این جنگل می توانید تاریخ را هم تماشا کنید چون در قسمتی از جنگل بخشی وجود دارد که به گفته ی کارشناسان قدمت آن به بیش از ۱۵۰۰ سال پیش برمی گردد.

آب و هوای این جنگل دوست داشتنی و مفرح است مخصوصا اگر قبل از رسیدن شما نم بارانی هم باریده باشد لطافت هوا را بیشتر از هر زمان دیگری احساس می کنید. بدون شک با دیدن طبیعت و آب و هوای جنگل النگدره عاشق این جنگل می شوید و دلتان می خواهد باز هم بارها و بارها به این جنگل برگردید. پیشنهاد می کنیم برنامه ی سفرتان را طوری بچینید که پاییز این جنگل را حتما تماشا کنید چون پاییزی جذاب و خیره کننده دارد.

پاییز را با گرگان لمس کنید

پاییز را با گرگان لمس کنید

جنگل توسکستان

جاده توسکستان یک جاده بسیار زیبا و تماشایی است و درعین حال دارای شیب و پیچ‌های تند و خطرناکی است که در هنگام رانندگی در این مسیر باید راننده قابلی باشید و هم خودرویی سرحال زیر پایتان باشد تا در طول مسیر راه دچار حادثه نشوید.

به دل جاده که زدید، هرجایی که مناسب دیدید، می‌توانید پارک کنید و برای یک پیاده‌روی چندساعته به دل جنگل بزنید. این جنگل زیبا که با جنگل‌های جهان‌نما هم همسایه است، بخشی از پارک هیرکانی است که به‌تازگی به پارک ملی شده تبدیل شده است.
توسکستان، یکی از رویایی‌ترین جاده‌های جنگلی ایران محسوب می‌شود و همچنین این جاده یکی از جاده‌های زیبای پاییزی ایران است.

پاییز را با گرگان لمس کنید

کجا بمونیم؟

تو استان گلستان اونقدرجاهای خوب برای دیدن است که شاید زمان نوروز برای گشت و گذار کافی نباشد اما اگر قصد سفر چند روزه در گلستان را دارید برای رزرو اقامتگاه در مناطق دیدنی استان گلستان می توانید از سایت گلستانی ها استفاده نمایید. این سایت  برای استان گلستان حسابی تنوع اقامت داره و می توانید با مناسب ترین قیمت اقامتگاهی را برای خود انتخاب نمایید. حواستون باشه اگر موقع تعطیلات تو فصل بهار به استان گلستان میرید اقامتتون رو زودتر رزرو کنید.

برچسب ها: اجاره سوئیت در گرگان , اجاره ویلا در گرگان , پاییز در گرگان , پاییز ناهارخوران گرگان , پاییز النگدره گرگان , سفر پاییزی در گرگان ,

[ بازدید : 0 ]

[ چهارشنبه 1 آبان 1398 ] 14:03 ] [ hajar ]

[ ]

اجاره سوئیت در گرگان

تیم گلستان ارائه دهنده بهترین خدمات اجاره سوئیت در سطح استان گلستان می باشد. واحد های ما در بهترین نقاط دیدنی گرگان و گلستان با بهترین امکانات و مناسب ترین قیمت می باشد که آماده خدمت گزاری به شما مسافرین گرامی می باشد. شما می خواهید بهترین آپارتمان مبله در گرگان, اجاره سوئیت ارزان در گرگان , اجاره ویلا در شهر گرگان را در سطح استان گلستان داشته باشید هیچ جایی جز سایت گلستانیها پیدا نخواهید کرد . گلستانیها دارای بهترین واحدهای اقامتی با تراس های بزرگ رو به جنگل و چشم اندازهای بی نظیر شما را به یک سفر رویایی به شهر زیبای گرگان دعوت میکند.برای اطلاع از قیمت واحدهای اجاره ای در سطح استان گلستان با شماره ی زیر تماس حاصل نمایید.

09114481870

09374399523

   جهت مشاهده تمامی سوییت های موجود ، اینجا را کلیک نمایید.

 

اجاره ویلا شهر گرگان

گرگان یکی از شهرهای خوش آب و هوا و دارای تنوع و گوناگونی زیادی است که در قسمت شمال شرق کشورمان و در استان گلستان قرار دارد. این تنوع از طبیعت زیبا، چشم نواز و دل انگیز آن گرفته تا جاذبه های گردشگری و فرهنگ و سایر موارد را شامل می شود. جنگل های انبوه و سر سبز گرگان هر گردشگر طبیعت دوستی را به خود جذب می کند.

درباره گرگان

شهر گرگان در بخش جنوبی استان گلستان واقع شده است این شهرستان از شمال به شهرستانهای آق قلا و بندر ترکمن و از جنوب به استان سمنان و از شرق به شهرستان علی آباد و از غرب به شهرستان کردکوی محدود میشود.این شهر زیبای استان گلستان بخاطر جاذبه های گردشگری و روستای های توریستی تفریحی سالانه مسافرین زیادی را به خود جذب کرده است.تعداد مناطق گردشگری و تفریحی این شهر بسیار زیاد است.

بافت تاریخی گرگان

بافت تاریخی شهرگرگان بخشی از بافت‌های تاریخی منطقه محسوب می شود که بیش از 162 هکتار وسعت دارد. آن چه اکنون آن را بافت تاریخی گرگان می نامیم بازمانده مجموعه‌ای از یک شهر(استرآباد) و عناصر آن و فضاهای شهری همچون مساجد، آب انبارها، قنات‌ها، معابر و واحدهای مسکونی یک یا چند طبقه و غیره است. استرآباد دروازه‌ها و کاروانسراهای متعددی داشته که دروازه‌هایی چهل دختر- بسطام- میدان- فوجرد و سبزه مشهد از مهمترین آن ها بوده است.

اقوام ساکن در شهر گرگان

گرگانی ، سیستانیها و نیز سبزواریها ، کاشمریها ، شاهرودیها ، مازندرانیها ، بسطامیها و بیارجمندیها ، قزاقها ، سادات ، بلوچها ، ترکمنها از مردمان ساکن این شهر هستند .

محله های خوب گرگان

شهر گرگان (استراباد) در دوران قاجار ۶ محله بزرگ به نام‌های سرپیر ، دربنو ، سرچشمه ، میخچه‌گران ، نعلبندان ، سبزه‌مشهد و میدان داشت که دارای چندین محله فرعی مثل پاسرو، میرکریم، دوشنبه‌ای ، شیرکش ، باغشاه ، دباغان ، شاهزاده قاسم و... بوده‌اند .این ۶ محله و محلات فرعی هنوز هم به همین نام‌ها وجود دارند و بیشتر مساجد و تمام تکایای قدیمی و زیارتگاه‌ها و مکان‌های مذهبی شهر نیز در همین محلات قرار دارند که امروز بافت قدیم و معماری سنتی و تاریخی این شهر و بخش عمده‌ای از میراث فرهنگی این دیار را تشکیل می‌دهند، همچنین قزاق‌ محله که محل سکونت قزاق‌هاست جزو محله‌های قدیمی گرگان به‌شمار می‌آید.

جاذبه های شهر گرگان

جاذبه های گرگان آن قدر زیاد هستند که نمی توان آن ها را تنها طی یک سرفصل دسته بندی کرد. بنابراین جاذبه های شهر گرگان را ۳ دسته می نماییم.

جاذبه های طبیعی گرگان

    آب بندان توشن
    روستای زیارت
    پارک جنگلی النگ دره
    سواحل شرقی دریای خزر
    دیوار بزرگ گرگان سد اسکندری
    چشمه آبگرم زیارت
    پارک جنگلی قرق
    چشمه سید کلاته

جاذبه های تاریخی شهر گرگان

    مدرسه عمادیه
    کاروانسرای قزلق
    کاروانسرای دیمه لو
    تپه ی باستانی و تاریخی تورنگ تپه
    دیوار دفاعی گرگان
    موزه صنایع دستی گرگان
    خرابه های شهر تمیشه
    کاروانسرای قزلق

جاذبه های مذهبی شهر گرگان

    امامزاده طیب
    امامزاده نه تن
    امامزاده عبدالله
    حرم مطهر سید ابراهیم

بهترین زمان سفر به شهر گرگان

شهر گرگان دارای 4 فصل بی نظیر است که شما می توانید در هر فصلی به این شهر زیبا سفر کنید. شهر گرگان به شهر 4 فصل معروف است به دلیل اینکه جاذبه های گردشگری در گرگان بسیار زیاد است شما می توانید هر زمانی به این شهر سفر کنید.

سفر به گرگان در فصل بهار

بهترین زمان برای سفر به شهر گرگان در فصل بهار است که هوا خنکی مطبوعی دارد و جریانات هوا در این شهر گرگان در فصل بهار بسیار خوب است و به هیچ عنوان شرجی بودن هوا حس نمی شود البته در فصل بهار تمام جنگل ها کاملا سرسبز نشده‌اند و معمولا تا اوایل اردیبهشت طول می‌کشد. شما در فصل خرداد ماه شاهد رویش گل در دشت های ییلاق می‌شوید البته در مناطق ییلاقی بهار با کمی تاخیر به وجود می‌آید

اگر در فصل بهار قصد سفر به گلستان را داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما سری به کلاله و خالد نبی بزنید. این شهر میزبان بسیار خوبی در روزهای بهاری خواهد بود. طبیعت بی نظیر , دشت شقایق و سوارکاری در دل تپه ماهورهای این شهر شما را به هیجان می آورد. خالدنبی یکی از زیارتگاه های محترم برای قوم ترکمن می باشد. شما می توانید در این منطقه با زندگی مردم مهربان و شریف ترکمن آشنا شوید و می توانید غذاها و شیرینی ها ی محلی ترکمنی در اینجا بخورید. تجربه زندگی در سیاه چادر به همراه چای آتشی بسیار شگفت آور می باشد. برای رزرو اقامتگاه بومگردی در خالد نبی می توانید از سایت گلستانی ها بخش اقامتگاه بومگردی رزرو کنید.

سفر به گرگان درتابستان

در تابستان هوا کمی گرم می شود در این فصل سفر به ییلاق ها و مناطق مرتفع سفر کنید که هوا در این مناطق بسیار بهاری و مطبوع است. شهرستان علی آباد کتول که در فاصله چند کیلومتری شهر گرگان قرار دارد دارای روستاهای ییلاقی بسیار زیبایی است که می توانید تابستان را مهمان این روستاها شوید. یکی از روستاهای بسیار زیبای این منطقه افراتخته می باشد که شما می توانید با اجاره ویلا درافراتخته با تراس های زیبا و بزرگ و چشم انداز فوق العاده از طبیعت نهایت لذت را ببرید. اما اگر زندگی در خانه های روستایی و با آداب و رسوم مردم این منطقه می خواهید سری به روستای سیاه رودبار بزنید و برای رزرو اقامتگاه بوم گردی پونه آرام اقدام نمایید. اقامتگاهی از جنس مردمان این منطقه با طبیعت بکر و تراس های زیبا میزبان شما هستند.

سفر به گرگان در پاییز هزار رنگ

در فصل پاییز مهر و آبان میتوانیم در ارتفاعات و روستاهای ییلاقی تا اوایل آبان‌ ماه سفر خود را ادامه دهیم. ناهارخوران که یکی از زیباترین مناطق تفریحی شهر گرگان می باشد در تمام فصول سال می توانیم از تغییر فصل در این منطقه لذت ببریم گرگان شهر رنگارنگ هست در تمام فصول سفر در این منطقه بسیار لذت بخش است .البته از جنگل النگدره غافل نشوید که به بهترین شکل ممکن شما پاییز را در آغوش خود می گیرید.

سفر به گرگان درفصل زمستان

البته در زمستان سفر به روستاهای جنگلی و اقامت در کلبه های چوبی در دل جنگل و تماشای آتش در بخاری های هیزمی در روزهای برفی و سرد بسیار لذت بخش فراموش نشود. روستای زیارت در این فصل بهترین میزبان به شما می باشد که به شهر هم نزدیک است و دسترسی خوبی دارد. البته می توانید سری به رامیان هم بزنید. بهشت پاقلعه درانتظار شما می باشد. بهشتی زمستانی در کنار بخاری های به گرمی دل مردمان منطقه .

مراکز خرید گرگان

مرکز خرید کاپری - مرکز خرید وارکانا - بازار بزرگ نعلبندان - پاساژ مرسل - بازار گوشت و ماهی گرگان - بازار امام - بازارچه آق قلا - خاله سوسکه - پاساژ مروارید - بازارچه بندر ترکمن, پاساژ رویال و بسیاری دیگر ازمراکز خرید بزرگ و دیدنی گرگان

غذاهای محلی شهر گرگان

از لحاظ تنوع غذایی و همچنین شکم گردی، گرگان مهد غذاهای خوشمزه با مواد غذایی تازه است. انواع و اقسام پلوهای مختلف مثل؛ خورشت ساک ، چکدرمه ، باسترمه ،‌ماش پلو , کئی ترشک، دمپخت , ماش پتی خارش، مرغانه ته چین و انواع بورانی ها همچنین غذاهایی بر پایه ی آش ها مثل؛ دوآش، گوجه آش، اسبه آش و یا ترشی آش در شهر گرگان بسیار مشهورند و پخته می شوند. انواع نان ها همچون؛ دراز نون، بنجی نون و نان زنجبیلی ، نان خرمایی ، سرغلبیلی ، حلوای اماج و پادرازیکلوایی و همچنین ترشی های مختلفی همچون سرکه سیر و انار ترشی از جمله خوشمزه جات این شهر هستند. یادتان باشد اگر به این شهر سفر کردید حتما کباب یونانی و دیزی را امتحان کنید.

صنایع دستی گرگان

اما صنایع دستی این منطقه شامل قالیچه ترکمن ، ابریشم بافی ، زیور آلات می باشد.

کجا بمانیم؟

پیشنهاد ما این است که برنامه سفر خود را طوری تنظیم کنید که چند روزی را در شهر گرگان اقامت کنید و به قدر کافی زمان برای سرزدن به گوشه و کنار آن داشته باشید. اگر دوست دارید که آرامش واقعی را تجربه کنید و خود را در دل طبیعت جنگلی و بی نظیرشهر گرگان بیندازید.می توانید برای رزرو از سایت گلستانی ها اقدام نمایید.

گرگان کجا بریم؟

گرگان یکی از زیباترین و بهترین شهرهای ایران است که علاوه بر آثار تاریخی ارزشمند ، مناطق طبیعی سرسبز و کم نظیری دارد که می تواند جان آدمی را تازه کند. برای رفتن به گرگان پارک جنگلی ناهارخوران ، جنگل توسکستان ، بازارنعلبندان گرگان ، مسجد جامع گرگان ،کاخ موزه گرگان ، پارک جنگلی النگدره، روستای زیارت، تپه تاریخی تورنگ تپه ، آبشار رنگو، دریاچه توشن ، خانه تقوی ها وآبشار نومل می توان اشاره کرد.

اجاره سوئیت ارزان در ناهارخوران

خیلی مردم که قصد سفر به گرگان را دارند به اولین نقطه ای که برای گردش فکر می کنند و برنامه ریزی دارند ناهارخوران می باشد. این پارک جنگلی بسیار معروف و زیبا می باشد که چشم هر ببیننده ای را به خود خیره می کند. تیم گلستانی ها برای اینکه شما بتوانید در نزدیک ناهارخوران اقامت کنید سوئیت های اجاره ای را در این منطقه انتخاب نموده است و برای رزرو با ارزان ترین قیمت در اختیار شما قرار داده است. این سوئیت ها به صورت آپارتمان مبله در متراژ های متفاوت از 16 متر تا 85 متر می باشد که شما می توانید بسته به تعداد خانواده خود سوئیت مورد نظررا رزرو نمایید.

اجاره ویلا استخردار در گرگان

برای بسیاری از مسافرین که به گرگان و شمال تشریف می برند داشتن یک ویلای استخردار بسیار مهم و هیجان انگیز است که بتوانند در یک محیط آرام و دنج با خانواده خود یک روز رویایی و عالی داشته باشند.

قیمت سوئیت ارزان در گرگان

برای همه کسانی که به فکر سفر هستند اولین چیزی که به آن فکر می کنند اقامت آنها می باشد و همیشه سعی می کنندکه هزینه های سفر خود را کم کنند. پیدا کردن یک اقامت با قیمت مناسب بسیار سخت است اما شما می توانید در سایت گلستانیها تعدادی زیادی سوئیت و ویلا با قیمت های متنوعی مشاهده کنید که تمامی قیمت های سوئیت ها بر اساس مکان و امکاناتی که در خدمت شما قرار می دهند گذاشته شده است. سایت گلستانی ها بزرگترین مرجع اجاره سوئیت به صورت بومی می باشد که علاوه بر سوئیت های اجاره ای شما می توانید بهترین اقامتگاه های بومگردی استان گلستان را نیز رزرو کنید.  

برچسب ها: اجاره سوئیت در گرگان , اجاره ویلا در گرگان , سوئیت اجاره ای در گرگان , سوئیت آپارتمان مبله در گرگان , آپارتمان مبله در گرگان , اجاره سوئیت ارزان در گرگان ,

[ بازدید : 0 ]

[ چهارشنبه 1 آبان 1398 ] 13:59 ] [ hajar ]

[ ]

اجاره ویلا در علی آباد کتول

اجاره ویلا در علی آباد کتول :علی آباد کتول ییلاق بهشت گلستان است و شما می توانید بهترین واحدهای اقامتی و ویلاهای بی نظیر با تراس های زیبا و چشم اندازی فوق العاده و امکانات رفاهی را در گلستانیها جستجوکنید. گلستانیها یکی از بزرگترین مراجع اجاره سوئیت در گلستان است که به صورت کاملا تخصصی در سطح استان گلستان در حال فعالیت است و شما بهترین سوئیت های اجاره ای را با قیمت های متنوع و امکانات بی نظیر و چشم انداز جنگلی برای اقامتگاه بوم گردی درعلی آباد کتول می توانید رزرو نمایید. جهت اجاره سوئیت در علی آباد کتول با این شماره تماس بگیرید.

09114481870

09374399523

سوئیت درعلی آباد کتول

علی آباد کتول یکی از شهرهای استان گلستان می باشد که این شهر بهترین آب و هوا را در بین تمامی شهرهای استان گلستان دارد و بیشتر شهرتش به خاطر وجود یکی از معروف ترین آبشارهای کشورمان به نام آبشار کبودوال است.

علی آباد کتول سومین شهر بزرگ استان گلستان می باشد که حدودا در فاصله 40 کیلومتری شهر گرگان قرار گرفته است و به دلیل قرار گرفتن این شهردر منطقه پست وکم ارتفاع و قرار گرفتن در کنار چند تپه، جنگل و دو دهنه کوهستانی، آب و هوای این شهر منحصربه‌ فرد شده‌ است. شهرهای اطراف علی آباد کتول رامیان و گنبد می باشد.

مسیردسترسی به علی آباد کتول

مسیر دسترسی به شهر گرگان و علی آباد به صورت اسفالته و اتوبانی بوده و در فاصله زمانی حدود ۲۵ دقیقه از گرگان به این شهر خواهید رسید . در مسیر این شهر ییلاقاتی هم چون دهنه زرین گل به چشم میخورد که مملو از روستاهای ییلاقی و کوهستانی بر فراز جنگل های سرسبز میباشد.از جمله روستاهای زیبا میتوان به زرین گل و چینو و خاک پیرزن و افراتخته و سیاه رودبار اشاره کرد.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

مناطق گردشگری و دیدنی شهر علی آباد کتول

آبشار تمام خزه ای کبود وال

آبشار کبودوال معروف ترین جاذبه طبیعت گردی و گردشگری شهرستان علی آباد کتول است که در حدود ۵ کیلومتری جنوب شهر علی آباد قرار گرفته است. آبشار کبودوال در میان دره ای جنگلی و زیبا قرار دارد و به عنوان مهم ترین تفرجگاه مردم شهر علی آباد شناخته می شود.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

دریاچه سد زرین گل (دریاچه کبودوال)

در نزدیکی آبشار کبودوال، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری علی آباد کتول قرار گرفته است. دریاچه سد زرین گل یا همان سد علی آباد کتول، در میانه جاده علی آباد کتول به آبشار کبودوال قرار گرفته است.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

موزه مردم شناسی علی آباد کتول

موزه های مردم شناسی در تمامی شهرهای کشور، محلی هستند که فرهنگ، آداب و رسوم، نحوه پوشش زنان و مردان محلی، غذاهای بومی و سنتی و پیشینه و کسب و کار مردم یک منطقه را در معرض نمایش قرار می دهند.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

اجاره خانه روستایی در علی آباد کتول

در میان این همه مناطق دیدنی و پر طرفدار خانه هایی روستایی با توجه به اقیلم منطقه ساخته شده است و برای اجاره در اختیار مسافرین قرار داده می شود.شما با ورود به سایت گلستانی ها و رفتن در صفحه اجاره سوئیت میتوانید جهت اجاره ویلا در علی اباد کتول  اقدام کنید.

اجاره کلبه جنگلی درعلی آباد کتول

در انتهای این مسیر شما به جاده خاکی می رسید که محل مخصوص قرار دادن خودرو می باشد که د رنهایت شما را به جنگل ابر می رساند. هر چند که مردم مناطق دیگر به دلیل آشنا نبودن با مناطق بکر استان گلستان برای تماشای اقیانوس ابرها سفر به جنگل ابر را بر می گیزنند و از این موضوع غافلند که روستاهای ییلاقی در علی آباد کتول به دلیل اختلاف ارتفاعی که دارند همیشه منظره دریای ابر را می توان مشاهده کرد.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

اجاره کلبه درعلی آباد کتول

از دیگر مناطقی که می توان از سفر کردن به آن لذت برد شهر کوچک فاضل آباد می باشد که خالی از لطف نیست تمام مسیر را تا به اینجا آمده اید و به ییلاقات این شهر سری نزنید.. این دهنه نیز در مجاورت رودخانه اغاز میشود و از روستاهای جنگلی شروع شده و در پایان به روستاهای کاملا کوهستانی بر فراز جنگل میرسد. از جمله روستاهای زیبای این منطقه نیز میتوان به گنو و ریگ چشمه و روستای نرسو و چجا و سیاه مرزکوه و مایان و خولین دره و بالاچلی و تاویر اشاره کرد که هر یک دارای ارتفاعی متفاوت از بقیه بوده و پوشش جنگلی و کوهستانی در انها متفاوت است.

در این روستاهای ییلاقی انواع خانه های روستایی و ویلاهای جدید و همچنین کلبه های بومگردی در علی آباد کتول وجود دارد که شما برای اجاره سوئیت درعلی آباد کتول  می توانید بر حسب بودجه و سلیقه خود ویلاها را انتخاب نمایید. گلستانی ها آرزوی بهترین سفر را برای شما مسافرین گرامی دارد.

اجاره ویلا در افراتخته

افراتخته در جنوب شرق علی‌آباد کتول یکی از روستاهای جنگلی این استان پرجاذبه است که جنگلی چند هزار ساله‌ دارد و همین جنگل انبوه با قدمت دیرینه اش یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این منطقه است.

مردم این روستا از لباس‌های محلی برای پوشش خود استفاده می‌کنند همچنین تعدادی غذای محلی نیز در این روستا تهیه می‌شود که گردشگران از آن استقبال زیادی می‌کنند.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

اجاره ویلا در نرسو

روستای نرسو یکی از روستاهای دیدنی شهر علی آباد کتول واقع در استان گلستان می باشد.این روستای در فاصله 18 کیلومتری شهرستان علی آباد کتول در دهنه محمدآباد واقع شده است.™آب و هوای بسیار متبوع و معتدل تابستانی با وزش بادهای خنک آن آرام بخش هر روحی می باشد.اگر قصد سفر به شهر گرگان را دارید حنما باید این روستا را از نزدیک ببینید.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

اجاره ویلا در ریگ چشمه

روستای ریگ چشمه یکی از سیزده روستای بسیار زیبای دهنه ی محمد آباد کتول می باشد که دارای طبیعتی بکر و عالی و فوق العاده می باشد. روستای ریگ چشمه دارای جنگل , آبشار و چشمه های بسیار زیادی است که اگر قصد سفر به گلستان را داشته باشید حتما سری به این روستا بزنید. روستایی بسیار زیبا و جنگلی با چشم انداز خارق العاده و طبیعت بکر می باشد.

اجاره ویلا در علی آباد کتول

 

برچسب ها: اجاره ویلا در علی آباد کتول , اجاره سوئیت در علی آباد کتول , کلبه جنگلی در علی آباد کتول , اقامتگاه بوم گردی در علی آباد کتول , اجاره خانه روستایی در علی آباد کتول ,

[ بازدید : 0 ]

[ دوشنبه 29 مهر 1398 ] 15:43 ] [ hajar ]

[ ]

تولید فایبر سمنت طرح آجری

هنگامی که صحبت از باز سازی و یا طراحی نمای بیرونی ساختمان به میان می آید ، اکثر سازندگان چیزی که به ذهنشان می رسد مواد و متریالهای است که در گذشته از آن استفاده کرده اند مانند آجر ، سیمان ، چوب ، سنگ و … . اما امروزه دیگر استفاده از مواد پر هزینه و سنگین طرفداران خود را کم کم از دست داده و جای خود را به محصولات جدید می دهند . فایبر سمنت محصولی جهانی است که مدتهاست جایگزین دیگر متریالها در ساخت و بازسازی شده است .

تولید فایبر سمنت طرح آجری

یکی از نماهایی که شاید بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می گیرد چوب و آجر است . حال این سوال پیش می اید که ایا در فایبر سمنت محصولی وجود دارد که بتواند جایگزین آجر باشد ؟ چیزی که در پاسخ باید گفت این است که نوین اراد توانسته است با اتکا به تجربیات و توانمندی های مجموعه خود فایبرسمنت برد با طراحی آجریویژه نما و با ابعاد دلخواه را تولید نماید.

افزایش انتظارات برای طراحی بیرونی به همراه افزایش هزینه مصالح موجود در بازار ما را بر آن داشت تا تمام توان خود را به کار گرفته تا با ارائه فایبرسمنت طرح آجر یا پانل سیمانی طرح آجر نیاز کشور را در این زمینه براورده نموده وبار دیگر انقلابی در صنعت سبک سازی به پا کنیم.

مزایای طرح آجری فایبرسمنت برد نوین آراد

 • تنوع در رنگ، شکل و سایز
 • نانوپوش، آبگریز و قابل تنفس بودن آجرسمنت که آن را سازگار با شرایط جوی مختلف می کند
 • مقاوم در برابر زلزله به دلیل سبک بودن
 • ماندگاری و طول عمر بیشتری نسبت به محصولات مشابه
 • سرعت اجرای بسیار بالا
 • عدم ایجاد ضایعات ساختمانی و سرو صدای زیاد هنگام تخریب
 • کاهش هزینه ساخت وساز به دلیل سبکی وسرعت بالای اجرا
 • اجرای آسان بویژه برای ساختمانهای مرتفع

فایبرسمنت ایرانی

صفحات سیمانی سمنت برد «فایبر سمنت برد»، یکی از بهترین و زیباترین پوشش‌های نما برای ساختمان‌های مختلف هستند. این فناوری جزء فناوری‌های تأیید شده مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی است. به لحاظ خواص و ترکیبات، فایبرسمنت ترکیبی از سیمان، الیاف سلولز، آب و هوا است که با استاندارهای جهانی تهیه شده است. فایبرسمنت ایرانی نوین آراد، نسبت به باقی متریال‌های نماسازی ارزان‌ترین و مناسب‌ترین است.

مشخصات طرح آجری فایبرسمنت برد نوین آراد:

ضخامت این محصول ، حدود۱۲ میلیمتر و به ایعاد ۲/۴۴× ۱۲۲ سانتیمتر که حمل و نصب آسان باشد.
برای ثبت سفارش و درخواست با ابعاد دلخواه، کافیست با نوین آراد تماس بگیرید.

نوین آراد با تکیه بر تجربه ۱۶ ساله خود در زمینه امور ساخت و ساز، به شما فایبرسمنت برد کنامیت را پیشنهاد می نماید. قیمت رقابتی همراه با کیفیت استاندارد فایبرسمنت در کنار مشاوره های تخصصی، می تواند شما را در موفقیت پروژه تان ، یاری رساند.

پانل های سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت برد) صفحات پیش ساخته سیمانی هستند که خواص مکانیکی آنها با استفاده از سیلیس و الیاف سلولزی بهبود یافته است . الیاف سلولزی به کار رفته در این صفحات، باعث افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های فشاری و کششی ناشی از تغییرات دما شده و از بروز عیوب مختلف همچون ترک خوردگی و اعوجاج جلوگیری می کند. جهت اطلاع از قیمت فایبر سمنت و سفارش این محصول می توانید با همکاران ما تماس گرفته تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند .

[ بازدید : 0 ]

[ يکشنبه 28 مهر 1398 ] 13:31 ] [ hajar ]

[ ]

چطور یک محیط را عایق صوتی و آکوستیک کنیم؟

چطور یک محیط را عایق صوتی و آکوستیک کنیم؟ بدون شک ، حفظ حریم خصوصی یکی از مهمترین عناصر هنگام طراحی یک فضای زندگی است. سیستم پنل های سیمانی فایبر سمنت با جلوگیری از انتقال صحیح صدا از یک اتاق به اتاق دیگر ، لذت بردن از فضای زندگی شما را به حداکثر می رساند. این موضوع باعث می شود که شما بتوانید محل زندگی و یا محل کار خود را آن طور که می خواهید بسازید.

پانل هایفایبر سمنت بردطیف گسترده ای از فرصت های طراحی، همراه با استانداردهای با کیفیت بالا را برای طراحی داخلی ارائه می دهد. چه برای روکش دیوارها و یا سقف های داخلی . فایبرسمنتیک بافت سطح ظریف و یک رنگ کاملاً دقیق را نشان می دهند. این امر باعث می شود صفحات فایبرسمنت منحصر به فرد و با ظاهر طبیعی مطبوع و جلوه ای بی نظیر به یک ویژگی منحصر به فرد تبدیل شوند.

چطور یک محیط را عایق صوتی و آکوستیک کنیم؟

عایق‌های صوتی دسته زیادی از مواد مختلف را شامل می‌شود. پشم سنگ، پشم شیشه، فوم‌ها و بسیاری موارد دیگر، عایق‌هایی هستند که سالیان سال به عنوان عایق صوتی به‌کار برده می‌شوند.

با توجه به تجربیات بدست آمده و تحقیقات و آزمایشات انجام شده در حال حاضر بهترین روش اجرای عایق صوتی بر روی دیوار مشترک آپارتمان ها ، دفاتر کار ، سالن های ورزشی و ... استفاده از فایبرسمنت می باشد . فایبر سمنت علاوه بر عایق بندی محل زندگی و کار شما ، زیبایی را نیز برای شما به ارمغان می آورد. 

 

قیمت فایبر سمنت برد

فایبر سمنت برد یکی از بهترین و زیباترین پوشش‌های نما برای ساختمان‌های مختلف هستند. این فناوری جزء فناوری‌های تأیید شده مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی است. به لحاظ خواص و ترکیبات، کنامیت ترکیبی از سیمان، الیاف سلولز، آب و هوا است که با استاندارهای جهانی تهیه شده است. فایبرسمنت ایرانیکنامیت، نسبت به باقی متریال‌های نماسازی ساختمان ارزان‌ترین و مناسب‌ترین است.

 

تکنولوژی پیشرفته و اتوماسیون ( هوشمند سازی خط تولید ) به کاررفته در امر تولید پانل سیمانی فایبر سمنت برد ، این امکان را فراهم نموده است که محصول مورد نظر با قیمتی متعادل، رقابتی مناسب و کیفیتی ارزنده ارائه شود. جهت اطلاع از قیمت فایبر سمنت و سفارش این محصول می توانید با همکاران ما تماس گرفته تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند

برچسب ها: فایبرسمنت ایرانی , نماسازی ساختمان , قیمت فایبر سمنت ,

[ بازدید : 0 ]

[ يکشنبه 28 مهر 1398 ] 13:30 ] [ hajar ]

[ ]

شقاق یا فیشر چیست؟

آیا تا به حال لب شما ترک خورده است؟احتمالاً متوجه می‌شوید که ابتدا پوست لب خشک و سپس شروع به ترک برداشتن کرده است. اگر به ترک لب‌تان بی‌توجهی می‌کردید،خشکی آن به قدری شدت می‌یافت که باعث وسیع و عمیق شدن ترک و در نهایت خونریزی در آن می‌شد.

این مثال ساده نمونه‌ی بارزی از یک نوع شقاق بود که می‌تواند بارها برای بدن هر فردی رخ داده باشد.شقاق یک ترک‌خوردگی باریک با طول و عمق مشخص است که ممکن است در پوست یا یک دیواره‌ی یا غشای مخاطی ایجاد شود.

شقاق یا فیشر چیست؟

شقاق یا فیشر یک بیماری بسیار شایع است که اگر زود اقدام به پیگیری آن شود می تواند به راحتی درمان شود. بسته به ناحیه‌ای که دچار شکاف یا ترک ایجاد شده است انواع شقاق در بدن انسان ایجاد و نام‌گذاری می‌شود. شقاق مقعد و شقاق پا، دو شکاف مشترکی هستند که در بدن رخ می‌دهند.
شقاق با نام علمی فیشر فقط یک ترک یا پارگی دیواره‌ی پوشش داخلی بدن یا سطوح خارجی پوست است که نباید با برش اشتباه شود. در شقاق کشش دیواره باعث از هم گسیختگی آن می‌شود که در صورت عدم درمان به موقع به زخم‌های باز بزرگ تبدیل خواهد شد که می‌تواند عضلات زیرین را نیز درگیر کند.
حال اگر این ترک یا پارگی در دیواره‌ی درونی کانال مقعد ـ لوله کوتاه مابین دو دریچه‌ی ابتدایی و انتهایی مقعد که چهار سانتی‌متر انتهایی لوله‌ی گوارشی یعنی راست‌روده را تشکیل می‌دهدـ رخ دهد، شقاق یا فیشر مقعد نامیده می‌شود. فیشر مقعد یک بیماری شایع است که اغلب با دیگر اختلالات ناحیه‌ی مقعد مانند بواسیر اشتباه گرفته می‌شود.جراحی شقاق یکی از دیگر خدمات شفا کلینیک به شمار می رود.بیماری شقاق یا فیشر مقعد برای عموم مردم تقریبا یک چیز عادی است و افراد بسیاری به آن دچار می‌شوند، ولی غالبا با بواسیر که آن هم با درد و خون ریزی همراه است اشتباه گرفته می‌شود.

چگونه با وجود شباهت بین شقاق و بواسیر این بیماری را تشخیص دهیم؟

 • بواسیربیماری است که در اثر فشار زیاد به ناحیه مقعد ایجاد می شود، در این بیماری بالشتک هایی که وظیفه دفع را بر عهده داشته دچار آسیب می شوند. به بیانی دیگر می توان گفت بیماری بواسیر همان گشاد شدن یا واریسی شدن عروق ناحیه ی مقعد است.

از علل شایع شقاق چه می دانید؟

بیشترین عللی که باعث می شود خطر ابتلا به بیماری شقاق افزایش یابد

 • یبوست
 • اسهال مزمن
 • کم تحرکی
 • رابطه جنسی مقعدی
 • تنگی دریچه ی مقعد
 • بارداری و زایمان سخت
 • خاراندن مداوم مقعد
 • بیماری های مقاربتی
 • شقاق نیز مانند بواسیر حاصل وارد آمدن فشار بیش از اندازه به این ناحیه است. در این بیماری دیواره مقعد ترک خورده و زخم می شود.
 • هر دوی این بیماری ها درد شدیدی را ایجاد می کند اما درد بواسیر به گونه ای است که بیمار در تمام طول روز آن را تجربه می کند در صورتی که شقاق تنها هنگام اجابت درد و سوزش ایجاد می کند.
 • بسیاری از بیماران مبتلا به شقاق به علت درد قادر به تحمل معاینه نیستند اما اگر پزشک موفق مشاهده مقعد شود، ترکی را که در دیواره مقعد ایجاد شده مشاهده خواهد نمود. در صورتی که بواسیر موجب تورم عروق شده و پزشک در طی معاینه و یا خود بیمار زائده های بیرون زده از مقعد را لمس می کند.

علل بیماری شقاق یا فیشر مقعد

بیماری شقاق یا فیشر در اثر ضربه و فشار به پوشش داخلی دیواره‌ی مقعد هنگام اجابت مزاج یا دیگر علل کشش کانال مقعد ترک یا شکاف ایجاد می‌شود. البته با وجود اینکه علت دقیق شقاق مقعد ناشناخته است، اما تصور می‌شود که عامل شروع بیماری همین ضربه‌ی سخت به دیواره کانال مقعد است.

عوامل ایجاد کننده شقاق در بانوان

یکی از مهم ترین عواملی که باعث ایجاد شقاق در زنان می باشد و همین علت هم باعث شده که شیوع این بیماری در زنان بیشتر دیده شود بارداری و زایمان سخت می باشد.

شقاق مقعد

شقاق مقعدبه شکل یک قطره اشک خطی دردناک و یا ایجاد شکاف در بافت پوششی نرم و مرطوب (مخاط) قسمت انتهایی کانال مقعد ظاهر می‌شود که در کوتاه مدت معمولاً تنها شامل سطح پوشش دیواره‌های داخلی مقعد و در بلندمدت به صورت عمقی‌تر تمام ضخامت مخاط مقعد را درگیر می‌کند. شقاق یا فیشر مقعد با شیوع یکسان در هر دو جنس زن و مرد اتفاق می‌افتد.

البته احتمال شقاق مقعد در زنان پس از زایمان و در افراد مبتلا به بیماری کرون بیشتر است. این بیماری اغلب در سنین جوانی و میان سالی رخ می‌دهد. با افزایش سن احتمال ابتلا به فیشر مقعد کم می‌شود. این بیماری در کودکان کمتر از یک سال نیز بسیار دیده می‌شود.
در نیمی از موارد امکان بهبود با خودمراقبتی فرد و اصلاح عادات غلط تغذیه‌ای و جلوگیری از یبوست وجود دارد. با این‌ حال احتمال عود بیماری در صورت تکرار فشار در ناحیه‌ی آسیب دیده هست. شکست درمان طبی شقاق نشانه‌ای برای درمان جراحی آن است. امروزه محققان به‌ شدت دنبال راهی برای پیدا کردن یک درمان دارویی موفق و جایگزین درمان جراحی فیشر مقعدی هستند.

از روش های درمان خانگی شقاق چه می دانید؟

روش های درمان خانگی برای شقاق های اولیه و کوچک ممکن است موثر و کارآمد باشند و اثر درمانی داشته باشند ولی نمی تواند پاسخ درستی برای شقاق های حاد و پیشرفته به حساب بیایند ولی در کاهش علائم و نشانه ها نقش موثری دارند .

 1. آب : اگردچار شقاق یا بواسیر شدید روزانه ۸ الی ۹ لیوان آب بخورید که دشمن این بیماری آب است.
 2. منابع غنی از فیبر : میوه ها ، سبزیجات ، حبوبات و آجیل از غنی ترین منابع فیبر می باشند .
 3. روغن زیتون : ملین کننده مجاری اداری می باشد و باعث می شود که مدفوه به آسانی دفع شود.
 4. آلوئه ورا : ژل داخل برگ های آلوئه ورا را مستقیما به برای محل شقاق خود استفاده کنید که یک الیتام دهنده درد می باشد.
 5. نشستن در آب گرم : یکی از موثرترین راه های کاهش درد نشستن در لگن آب گرم در مدت زمان ۲۰ دقیقه می باشد.
 6. سرکه سیب : مقدار یعسل و سرکه سیب را بر روی شقاق بمالید.
 7. شیر : شیر گرم برای تنظیم حرکات روده بسیار مفید است .
 8. از زور زدن و نشستن طولانی مدت در توالت بپرهیزید.
 9. وازلین و چرب کننده ها : برای جلوگیری از خروج راحت تر مدفوع از مقعد می توانید از وازلین و چرب کننده های طبیعی استفاده نمایید و مقعد خود را چرب نمایید.

نحوه تشخیص بیماری شقاق به چه صورت است؟

زمانیکه فرد دچار درد و خونریزی در ناحیه مقعد می شود حتما باید به پزشک مراجعه کند تا پزشک متخصص بیماری آن را تشخیص دهد. پزشک با توجه به تمامی علائمی که بیمار بازگو می کند و همچنینمعاینه ناحیه مقعد به صورتیکه طرفین خروجی مقعد را به آرام یم یکشد تا ترک را مشاهده نمود تشخیص بیماری شقاق را می دهد. و با توجه به میران پیشرفت بیماری روش ها یدرمانی را توصیه م یکند.

چه زمانی برای درمان شقاق از لیزر باید استفاده نمود؟

زمانیکه که پیشرفت بیماری شما زیاد شده است و دارو و روش های خانگی در روند بهبود بیماری شما موثر نیستند عمل جراحی به شما پیشنهاد می شود. امروزه با روند رشد تکنولوژی در همه عرصه های زندگی در درمان بیماری ها هم روش لیزر مورد استقبال قرار گرفته است. با روش درمان لیزر دوران نقاهت شما ۲۴ ساعت می باشد و م یتوانید به روند زندگی عادی خود ادامه دهید.

جراحی شقاق با لیزر چه مزایای دارد؟

 1. بدون درد و خونریزی : روش های درمانی با لیزر مانع از خونریزی و درد می شود بدین علت که لیزر تمام مویرگ ها یآسب دیده را ترمیم می کند و مانع از خونریزی می شود .
 2. بدون نیاز به بیهوشی : در روش درمان سنتی شقاق باید بیمار بیهوش شود اما د ردرمان با لیزر از بیهوشی خبری نیست و فقط با بی حسی موضعی این عمل انجام می شود.
 3. بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان : عمل لیزر به صورت سرپایی میباشد و نیازی به بستری شدن ندارد.
 4. عدم ابتلا به بیماری های ویروسی : درانجام عمل لیزر بدون ایجاد برش مانع از ابتلا به بیماری می شود.
 5. عدم نیاز به طی کردن دوره نقاهت : تجربه نشان داده اغلب بیماران پس از انجام روش های جراحی شقاق دچار عدم کنترل در دفع مدفوع و گاز های روده می شوند از همین روی انجام روش جراحی به ندرت صورت می گیرد. ولی درمان فیشر با لیزر بدون هیچ گونه عارضه ای خواهد بود.
 6. عدم نیاز به پانسمان ک پانسمان کردن کاری بسیار دشوار است در درمان شقاق با لیزر مشکل پانسمان کردن وجود ندارد.
 7. هزینه کمتر : لیزر هزینه کمتری نسبت به جراحی های سنتی دارد.

هزینه درمان شقاق

هزینه درمان شقاق با توجه به شرایط بیمار برآورد می شود.پزشک معالج هنگام معاینه بیمار را از وضعیت بیماریش آگاه می کند و در ارتباط با هزینه درمان آن توضیح می دهد.برای اطلاع دقیق از هزینه درمان شقاق میتوانید به مرکز فوق تخصصی درمان بیماریهای نشینمنگاهی شفا کلینیک مراجعه کنید.راه های ارتباط با مرکز درمان شفا کلینیک در ذیل آمده است.

بهترین کلینیک تخصصی درمان شقاق

شفاکلینیک، مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی در تهران ، شفاکلینیک باتکیه بر تحصیلات دانشگاهی و تجربه انبوه درمان بیماری های نشیمنگاهی در تهران، توانسته است به صورت تخصصی ، موفق ظاهر شود.

برچسب ها: کلینیک تخصصی درمان شقاق , درمان شقاق ,

[ بازدید : 0 ]

[ يکشنبه 28 مهر 1398 ] 13:26 ] [ hajar ]

[ ]

خرید آنلاین عسل شبدر با تضمین بهترین قیمت

 عسل شبدر از آن دسته عسل هایی است که مس توانید به راحتی در فروشگاه ها و مراکز فروش عسل پیدا کنید. این عسل یکی از خوش طعم و معطر ترین عسل هاست که دارای انواع ویتامین های مورد نیاز بدن می باشد. جالب است بدانید، از آنجایی که هیچ‌گونه فرآیندی بر روی این عسل صورت نمی‌گیرد، اکثر مواد مغذی موجود در آن حفظ می‌شوند، همچنین عسل شبدر کاربردهای درمانی ویژه‌ای نیز دارد.

عسل شبدر به چه عسلی گفته می شود؟

عسل شبدراز شهد گل‌های شبدر توسط زنبورعسل تولید می‌شود و طبع تر و گرمی دارد. عسل شبدر منبعی غنی از مواد معدنی مانند روی، مس، منیزیم، پتاسیم، منگنز و مقادیر زیادی ویتامین ب، ویتامین ث، آنتی اکسیدان‌ها، هیدروژن پراکسید و کلسیم است. در هر قاشق غذاخوری از عسل شبدر، ۶۴ کالری بدون چربی و یا کلسترول وجود دارد. عطر و طعم این عسل با عسل معمولی کمی متفاوت بوده، عطر و طعم ملایم تر و رنگی روشن‌تر دارد.

فروشگاه اینترنتی بابا گندم در هر نقطه ای که بخواهید این امکان را برای شما فراهم آورده است تا بتوانید عسل مورد نظر خود را  در کوتاهترین زمان ممکن سفارش دهید و درب منزل خود تحویل بگیرید. خریداران عزیز به این نکته توجه داشته باشید که همیشه خرید عسل گران قیمت به معنای خرید عسل طبیعی نیست سیاست فروشگاه بابا گندم فروش عسل طبیعی با مناسب ترین قیمت برای مصرف کنندگان و دوست داران عسل می باشد.

خواص درمانی عسل طبیعی شبدر

 • مقوی مغز و اعصاب
 • تقویت حافظه
 • انرژی زا و نشاط آور
 • بهبود صرع
 • بهبود تشنج
 • رفع و بهبود تشویش
 • بهبود سرفه و گلو درد
 • ضد میکروب ، باکتری ، قارچ و عفونت
 • تقویت کننده و بهبود دهنده انواع درد و ناراحتی روده
 • بهبود دل درد
 • تقویت بینایی

خرید آنلاین عسل شبدربا تضمین بهترین قیمت

هر جایی از دنیا که تعداد جمعیت بسیار زیاد باشد متاسفانه افراد متقلب و سود جو نیز به وفور پیدا می شوند و با فروش محصولات تقلبی خود با عنوان فروش عسل طبیعی به کار خود ادامه می دهند.

اگر می خواهید یک عسل طبیعی و اصل را خریداری نمایید این اطمینان را به شما می دهیم که جایی غیر از بابا گندم پیدا نخواهید کرد. بسیاری از مردم در زمینه تشخیص عسل طبیعی خوب و با کیفیت تخصص و توانایی ندارند.ما این اطمینان را به شما می دهیم که تمامی عسل های ما اصل و طبیعی می باشد. شما می توانید انواع عسل طبیعی را به صورت اصل و خالص از ما خریداری کرده و از طعم و مزه شیرین آن لذت ببرید.

عسل طبیعی شبدر مورد نیاز را از کجا تهیه کنیم؟

برای خرید عسل درجه یک در بازار با قیمت های متفاوتی مواجه خواهید شد. قیمت عمده عسل از قیمت های بسیار پایین تا قیمت های معمولی و با قیمت های بالا به فروش می رسد. عسل های ارزان قیمت کاملا صنعتی می باشد و زنبور عسل هیچ نقشی در تولید آنها نداشته است. فروشگاه های زیادی در سطح هر شهر و استانی وجود دارند که محصولات ارکانیک را به فروش می رسانند اما در برخی موارد زمان کافی و یا دسترسی آسان به فروشگاه را نداریم.

فروشگاه اینترنتی بابا گندم ، تجربه خوب خرید اینترنتی

ما به شما فروشگاه اینترنتی محصولات ارگانیکبابا گندم را برای خرید عسل طبیعی شبدرپیشنهاد می کنیم.چرا که تمامی محصولات ما سالم و طبیعی می باشد و طعم شیرینی یک عسل طبیعی را در سفر های شما تضمین می کنیم. هدف ما ارسال بهترین محصولات با قیمتی مناسب به دست شما مشتریان عزیز می باشد.

قیمت عسل شبدر

برای خرید عسل طبیعی با قیمت مناسب میتوانید از همین سایت اقدام کنید.ما این اطمینان را به شما می دهیم که تمامی محصولات ما اصل و طبیعی می باشد. ما بدلیل اینکه واسطه را حذف کرده ایم  و مستقیما عسل  را عرضه می کنیم، مناسب ترین قیمت ممکن جهت فروش عسل شبدررا انتخاب کرده ایم

برچسب ها: خرید عسل طبیعی , خرید عسل طبیعی شبدر , خرید عسل , قیمت عمده عسل ,

[ بازدید : 0 ]

[ يکشنبه 28 مهر 1398 ] 13:23 ] [ hajar ]

[ ]

نورپردازی نما به سبک و شخصیت ساختمان باید مطابقت داشته باشد

طراحی روشنایی یکی از گزینه های امیدوار کننده در هنر معاصر است که از نزدیک با معماری ارتباط دارد. در عصر ، حاشیه ساختمان ها مبهم می شوند ، فردیت خود را از دست می دهند ، و تبدیل به انبوهی بدون شکل تیره ، با نقاط روشن و تصادفی پراکنده از پنجره های درخشان می شوند.

طراحان روشنایی یک کار دشوار اما ضروری دارند ، ایجاد چهره ای روشن ، به یاد ماندنی و در عین حال متعادل از شهر. نورپردازی خیابان های شهر ، پارک ها ، میادین و ساختمانهای فردی لایه ای عظیم برای فعالیت های خلاقانه آنها است.

نورپردازی نما به سبک و شخصیت ساختمان باید مطابقت داشته باشد

نورپردازی نمای ساختمانهای عمومی ، کافه ها ، رستوران ها ، مراکز فرهنگی و سرگرمی ، مغازه ها در هنر طراحی نورپردازی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص می دهد. راه حل های رنگی روشنایی تزئینی ایجاد شده توسط طراحان نورپردازی ، باید با ظرافت و بی پرده بودن ، بر ویژگی های مهم سبک و معماری ساختمان و هدف کاربردی آن تأکید کند. این امر با تنظیم صحیح لهجه های نوری برنده ترین عناصر ساختمان حاصل می شود: حاشیه های حک شده ، ستونها و قرنیزهای حک شده.

هنگام تهیه پروژه ای برای روشنایی نمای تزئینی ، باید از سازگاری نور با نورپردازی ساختمانهای مجاور و ترکیب عمومی روشنایی آگاه بود. راه حل انتخاب شده با رنگ نور برای برجسته کردن نما نباید باعث از بین رفتن یکپارچگی تصویر و نمای هنری ساختمان شود ، علاوه بر این باید به صورت ارگانیک در محیط معماری قرار گیرد.

نورپردازی نمادر سبک و شخصیت آن باید با موسسه یا سازمان مستقر در این ساختمان مطابقت داشته باشد. بر این اساس ، می توان آن را به سبک کلاسیک دقیق برای ساختمانهای اداری انجام داد یا در مراکز خرید و مراکز فرهنگی و تفریحی مورد توجه قرار گرفت.

نورپردازی نمای ساختمانهای اداری

توسعه نورپردازیتزئینی مبتنی بر انتخاب موفق ترین تکنیک های روشنایی است. این امر با تغییر سطح روشنایی و رنگ در روشنایی عناصر مختلف نما ، بازی روی کنتراست بین روشنایی ساختمان و پس زمینه ای که در آن قرار دارد ، حاصل می شود. برای به حداکثر رساندن نتایج لازم و ایجاد یک تصویر هنری کامل از جسم ، از طرح های مختلفی برای سازماندهی نورپردازی و منابع نوری مدرن استفاده می شود.

برای نورپردازی نمای ساختمانهای اداری ، توصیه می شود از نورپردازی سیلاب استفاده کنید که می تواند به طور مساوی تمام نمای ساختمان و مناطق اطراف آن را مانند نور روز روشن کند و به نور طبیعی نزدیک باشد. نورپردازی سیلاب با استفاده از چراغهای روشن هالوژن قدرتمند مستقر در چمن های جنب ساختمان یا در وسایل همسایه نصب شده است. نورهای لامپ هالوژن ایجاد انواع مختلفی از نورپردازی را ممکن می سازد: نرم پراکنده ، جهت روشن یا نقطه ای.

هنگامی که تأکید بر قسمت های خاصی از یک ساختمان ، گروه های مجسمه ای که تزئین یک نما ، پیون ها یا قرنیزها ضروری می شوند ، از نورپردازی محلی استفاده می شود. چنین نورپردازی توسط سیستمی از نورهای چراغ جهت انجام می شود. آنها چراغهای روشنایی را روی خود ساختمان نصب می کنند و از این امر مراقبت می کنند که ظاهر آن را تحریف نمی کند.

استفاده از لامپهای نئون و فلورسنت برای نورپردازی های تزئینی ساختمان

لامپهای نئون و فلورسنت برای نورپردازی های تزئینی ساختمانهای بلند با معماری پیچیده ، مراکز خرید ، فرهنگی و تفریحی مناسب تر هستند. لامپهای نئون تقریباً به هر شکلی قابل ارائه هستند.

کاربرد آنها به شما امکان می دهد بسیاری از طراحی های رنگی و منحصر به فرد را در فرم و رنگ طراحی ایجاد کنید یا به سادگی بر شکل ساختمان تأکید کنید چراغ های نئون یکی از ارزان ترین انواع طراحی روشنایی هستند.

در سال های اخیر ، به اصطلاح روشنایی پنهان به طور فزاینده ای در نورپردازی نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از این نورپردازی با موفقیت استفاده شده است برای روشنایی ساختمان های مدرن ، که اغلب از نظر معماری بسیار یکنواخت هستند.

نورپردازی پنهان الگوی نوری مخصوص به خود را دارد و همیشه خطوط ساختمان را تکرار نمی کند. استفاده از تکنیک های مختلف گرافیک سبک ، ایجاد الگوهای نورپردازی با کمک دستگاه های روشنایی ، به طراحان نورپردازی فرصت کافی می دهد تا جلوه ای بی نظیر برای ساختمان ایجاد کنند و به آن جلوه هنری بخشند.

دوره طراحی روشنایی و نورپردازی در گرگان

مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون در گرایش ها و شاخه های مختلف می باشد. این موسسه تلاش دارد که جامعترین آموزش ها را به صورت کاربردی و مفید به دانشجویان خود بیاموزد که آنها بتوانند به راحتی در گروه های طراحی شرکت ها و تولیدی های مختلف استخدام و فعالیت کنند.

دوره جامع نورپردازی تخصصی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش طراحی نور، نورپردازی و چراغ روشنایی است.مدرسه معماری داخلی آرت کانربا برگزاری دوره روشنایی و نورپردازی اماکن به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

دوره روشنایی و نورپردازی اماکن

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری نور مواجه است.گذراندن دوره روشنایی و نورپردازی اماکن باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های نورپردازی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به روشنایی و نورپردازی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی نورپردازی برای سبک های مختلف معماری است.ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید

[ بازدید : 0 ]

[ يکشنبه 28 مهر 1398 ] 13:21 ] [ hajar ]

[ ]

فیلتر هوا در مهاباد

فیلتر هوا در مهاباد: برای خرید فیلتر هوا باید به نوع آن دقت کنید و در نهایت مناسب ترین فیلتر هوا را که برطرف کننده نیازهای شما است را با دقت انتخاب کنید. گاهی به استفاده از ابزارهای مخصوص می توان با توجه به وزن فیلتر هوا، عملکرد آن را مشخص کرد. به علاوه توصیه می شود به نحوه پاکسازی،تمیز کردن و نگهداری فیلتر هوا نیز دقت نمایید.

 

برای اینکه بتوانیم فیلتر هوا مناسب تهیه کنیم باید چه نکاتی را رعایت نماییم؟

اصلی ترین و اساسی ترین نکته برای خرید فیلتر هوا، اندازه فیلتر هوا است. اندازه فیلتر هوا باید دقیقا با سیستم تهویه مطابقت داشته باشد. از این رو باید قبل از خرید ابتدا فیلتر هوا قبلی در سیستم تهویه را اندازه گیری کنیم. اندازه گیری ابعاد در فیلتر هوا کار بسیار ساده ای است. علاوه بر این می توانید از دفترچه راهنمای سیستم تهویه نیز ابعاد فیلتر هوا به دست آورید.

به طور کلی برای اندازه گیری فیلتر هوا دو روش اسمی و اندازه گیری واقعی وجود دارد. برخی از انواع فیلتر هوا دارای اسم مشخصی می باشند که خرید فیلتر هوا را بسیار آسان تر می نمایند.

در روش دوم باید به صورت دقیق فیلتر هوا را اندازه گیری کرد در صورت نیاز، ضخامت فیلتر هوا نیز باید اندازه گیری شود، زیا در برخی موارد ضخامت در فیلتر هوا متغیر است. به طور کلی ضخامت در برخی از انواع فیلتر هوا از زیر یک اینچ تا حدود بیش 6 اینچ متفاوت است.

 

خط تولید فیلتر هوای خودرو به چه صورت است؟

 • تامین کننده مواد اولیه ایزو و پلی، تور آلومینیومی، قالب ، کاغذ چین خورده . کاعذ خام ( رول)
 • مواد اولیه فیلترهوا. کاغذ خام . کاغذ چین شده
 • کاغذ فیلترهوا خودروهای سبک و سنگین در اوزان و عرض های مختلف
 • کاغذ فیلترهوای صنعتی

دیگران نیز این مطلب را خوانده اند:

_________________________________________

فیلتر بنزین چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

سیستم مصرف هوا در خودرو

اهمیت نگهداری فیلتر هوا

فیلتر هوا چیست و جایگاهش کجاست؟

هدف از فیلتر هوای خودرو چیست؟

فیلتر روغن چیست و چه وظیفه ای دارد؟

 

فروش فیلتر هوای خودرو با بهترین کیفیت

فروش انواع فیلتر هوای ماشین هیوندای،هیوندا ،نیسان ،تويوتا، بی ام دبلیو ،لیفان، ایسوزو، برلیانس.شرکت سام صنعت قومس سازنده مستقیم و بدون واسطه خطوط تولید فیلتر هوا در درود می باشد.لطفا برای راهنمایی بیشتر در مورد انواع فیلتر با ما در ارتباط باشید، کارشناسان ما پاسخگو خواهند بود.

به طور کلی خودرو‌ها از دو فیلتر هوا و روغن به صورت ثابت استفاده می‌کنند و برای جلوگیری از ورود ناخالصی‌های موجود در سوخت مورد استفاده به سیکل احتراق موتور نیز از صافی بنزین یا فیلتر بنزین بهره گرفته می‌شود.

 

تنظیم میزان هوای ورودی موتور و جذب ناخالصی ها

فیلتر هوا نقش تنظیم میزان هوای ورودی موتور و جذب ناخالصی ها و ذرات هوا را بر عهده دارد و می توان گفت همانگونه که ریه در بدن انسان نقش مهم و اساسی دارد؛ فیلتر هوا نیز در خودرو نقش اساسی دارد و بسیار مهم و ضروری است و در صورتی که به موقع تعویض نشود تنفس خودرو را دچار مشکل خواهد کرد.

همچنین کثیف بودن فیلتر هوای خودرو سوخت بنزین را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و اگر به موقع تعویض نشود و کثیف شود هوا به درستی به سوخت نرسیده و مصرف بنزین در خودرو افزایش می یابد.

فیلتر هوا علاوه بر موتور خودرو در کابین خودرو نیز کاربرد دارد و هوای ورودی کابین خودرو را تصفیه می کند.اما می توان گفت مهم ترین و اصلی ترین نقش فیلتر هوا در خودرو ،تصفیه هوای ورودی به موتور خودرو و سیستم سوخت خودرو است.

[caption id="attachment_1854" align="aligncenter" width="616"] فیلتر هوا در فسا[/caption]

 

کاربرد و مزایای استفاده از فیلتر هوا در مهاباد

فیلتر هوا در مهاباد: به طور معمول هر ۱۰ هزار کیلومتر رانندگی با خودرو، باید فیلتر هوای آن عوض شود، در صورت به تعویق انداختن تعویض فیلتر هوا، راندمان عملکردی خودرو کاهش می‌یابد و هوای کافی به سیستم احتراق اتومبیل نمی‌رسد، از همین رو به تعویق انداختن تعویض فیلتر هوا، مصرف سوخت اتومبیل را تا ۲۵ درصد افزایش می‌دهد.

چه عواملی جریان هوا به موتور را کاهش دهد؟

فیلتر هوا آلوده می‌تواند جریان هوا را به موتور کاهش دهد و به معنای واقعی کلمه موجب خفه شدن آن شود. در نتیجه سیستم کنترل انتشار گاز و دود خودرو را تحت تاثیر قرار دهد. تعویض فیلتر هوا این مشکلات را از بین برده و موجب کاهش انتشار دود و به هدر رفتن سوخت، صرفه‌جویی در وقت وهزینه می‌شود.

بنابراین مهم ترین کاربرد فیلتر هوا، تصفیه هوا است. حتما تا کنون انواع متعددی از فیلتر های هوا را دیده اید و یا استفاده کرده اید و یا حتی شاید در انتخاب فیلتر هوا مناسب دچار تردید شده اید و مردد هستید که کدام نوع از فیلتر مناسب خودرو شما است، نگران  نباشید ما همراه شما هستیم.

شرکت های تولید کننده فیلتر هوا

شرکت سام صنعت قومس بهره برداری با هدف خدمت رسانی به صاحبان صنایع،کارخانجات،آماده ارائه مشاوره خدمات فنی و مهندسی در زمینه ی طراحی، ساخت، تامین مواد، نصب و راه اندازی، تولید فیلترهوا، نگهداری و تعمیرات پروژه‌های صنعتی می باشد.

تاثیرات فیلتر هوا بر روی کارکرد ماشین را بشناسیم

هنگامی که فیلتر هوا در اتومبیل شما مسدود می‌شود به کیفیت و کمیت هوایی که وارد موتور می‌شود تاثیر می‌گذارد. این بدان معنا است که می‌تواند مستقیما بر روی کارکرد و سلامت موتور ماشین نیز تاثیر بگذارد. فیلتر هوای کثیف و مسدود شده، مقدار جریان هوای ورودی به موتور خودرو را کاهش می دهد. کاهش مقدار هوای ورودی، باعث افت عملکرد و همچنین مشکلات دیگری در عملکرد خودرو می شود.

مواد اولیه فیلتر هوا چه می تواند باشد؟

مواد اولیه فیلتر هوا از دو نوع تشکیل شده است که به شرح زیر می باشد:پلی‌یورتان‌ها ،اولین پلی‌یورتانها، از واکنش دی‌ ایزوسیانات تولیدشدند. آلیتان‌ها ترکیباتی هستند که در ساختار آنها پیوند یورتانی وجود دارد.

پلی‌یورتان (PU) نام عمومی پلیمرهایی است که دارای پیوند یورتانی می‌باشند. پیوند یورتانی از طریق واکنش افزایشی بین یک گروه ایزوسیانات و یک ترکیب دارای هیدروژن فعال مثل گروه هیدروکسیل تشکیل شده است.

گروه‌های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیر بوده و به همین علت پیشرفت واکنش آنها نیاز به افزایش دما ندارد.

 

 

برچسب ها: فیلتر هوا در مهاباد , دستگاه هدمیکس , فیلتر هوا ماشین , کاغذفیلتر هوا , دستگاه پرس هلدینگ , دستگاه رباتيک توليد فيلتر هوا ,

[ بازدید : 0 ]

[ پنجشنبه 25 مهر 1398 ] 12:38 ] [ hajar ]

[ ]

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید : استان گستان یکی از سرسبزترین استان کشور ایران است که کمتر کسی مناطق جنگلی آن را می شناسند. جنگل های وسیع گلستان همگی با نام جنگل ملی گلستان شناخته می شوند. اما مناطق دیدنی آن در هر منطقه به واسطه نزدیک بودن به روستا یا جاذبه طبیعی نام آن منطقه به خود گرفته اند. منطقه سیاه رودبار بهشتی که در فاصله 20 کیلومتری شهرستان علی آباد کتول قرار گرفته است. این منطقه که غیر از این روستا، چندین روستای دیگر در اطرافش دارد، در دامنه های ارتفاعات شرقی البرز قرار دارد و آب و هوایی معتدل و پوشش گیاهی بکر و متنوع دارد؛ از گیاهان و بوته های جنگلی مختلف گونه های کمیاب سرخدار و انجیلی است.

روستای سیاه رودبار کجاست؟

سیاه رودبار روستایی از توابع علی آباد کتول است و در 20 کیلومتری جنوب شرقی این شهرستان و در بخش مرکزی دهستان زرین گل قرار دارد. ارتفاع سیاه رودبار از سطح دریا حدود ۸۵۰ متر است.از سمت بلوار امام رضا به سمت جاده زرین گل - شیرین آباد حرکت میکنید و وارد یک مسیر جنگلی زیبا می شوید.بعد از اینکه شما د رحدود 18 کیلومتر در دل جنگل های زیبا حرکت کردید به یک دو راهی می رسیم که مسیر سمت راست به سمت روستای ابر و مسیر سمت چپ تابلویی با نام روستای «میان رستاق» به سمت روستای سیاه رودبار می رود.

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

علت نام سیاه رودبار

آبی که در بستر رودخانه ی این روستا جریان دارد شور است و از درون جنگل سرچشمه می گیرد. از این رو به  دلیل شوری، جلبک خاصی در این رودخانه زندگی می کند که روی آب رودخانه را پوشانده و باعث می شود که رودخانه سبز رنگ دیده شود.

هنگامی که نور خورشید به این رودخانه برخورد می کند پس از بازتاب و انعکاس، باعث تیره رنگ شدن آب این رودخانه می شود. به همین دلیل به این روستا سیاه رودبار می گویند.

جاذبه های گردشگری درروستای سیاه رودبارعلی آباد کتول

یکی از بهترین جاهای دیدنی این روستا جنگل گردی می باشد که شما میتوانید درختان زیبا و بسایر قدیمی سرخدار را مشاهده کنید.سیاه رودبار یکی از مهمترین ذخیره گاه انجیلی است. درخت انجیلی در دنیا فقط در ایران وجود داشته و به عروس جنگل های هیرکانی شهرت دارد. یک پدیده زمین شناسی منحصر به فرد در این منطقه، چشمه آب شور با املاحی سرخ رنگ است.

سد زیبای کبودوال تا اقامتگاه پونه آرام در حدود 20 دقیقه فاصله دارد و چسبیده به جنگل و جاده ای که دور تا دور آن آرام و بسیار زیبا می باشد.و از اینجا بعد از 15 دقیقه می توانید به پارکینگ آبشار کبودوال برسید و از آبشار کبودوال هم دیدن نمایید.

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

روستای سیاه رودبار و تفرجگاه های تاریخی با خانه های قدیمی ، خشتی و گلی با سقف های چوبی هستند، اما خانه ها تازه تر سقف و بدنه تازه تری دارند. روستای بسیار باصفا و روی تپه سرسبزی شکل گرفته است و درختان، اطرافش را گرفته اند.

قلعه ی قدیمی به نام سرقلعه یا انگور باغ در این روستا وجود دارد که تخمین زده شده که مربوط به حدود ۱۳۰۰ سال پیش است و در بالای کوه قرار دارد.
همچنین در این روستا آبشارهای متعددی وجود دارد. این آبشارها فصلی هستند که در بهار تا خرداد آب دارند. نِروز آبشاری است که به تازگی توسط بومیان کشف شده و طبیعت بکر آن خود جذابیت های سیاه رود بار را دو چندان نموده است.

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

قلعه باستانی «سیاه چال» و «قلعه موران» هم محل هایی مناسب برای گشت و گذارند؛ در سایت باستانی سیاه چال هنوز هم می توانید آثار سفال های آبرسانی داخل قلعه را تماشا کنید.

جنگل سیاه رودبار

تصاویر بسیار زیبا از جنگل ابر و مناظر زیبا از جنگل های هیرکانی که مرز بین استان سمنان و گلستان است شما با رزرو اقامتگاه بوم گردی پونه آرام می توانید به فاصله نیم ساعت از این جنگل زیبا دیدن نمایید.  گلستان با این جنگل زیبا و همچنین قرار گرفتن بزرگترین ذخیره گاه درختان سرخدار جهان که نگین جنگل‌های هیرکانی دومین اثر طبیعی جهان که در مجاورت روستای سیاه رودبار است متمایز کرده شما می توانید با اقامت بوم گردی پونه آرام با یک تیر دو نشان بدهند جنگل به هم مرتبط و هم رقص ابرها زیر پاهای تان و همچنین می توانید جاذبه های گلستان و سمنان را با یکدیگر ببینید.

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

گنگا سیاه رودبار

گنگا نام منطقه است در روستای سیاه رودبار که یکی از زیستگاه های مهم مرال یا همان گوزن می باشد این منطقه به دلیل احداث جاده از یک سو قابل دسترس شده است و از سوی دیگر زیستگاه مرال را ناامن کرده است. در این منطقه چاه هایی توسط مردمان گذشته حفر شده است. این چاه‌ها از طریق لوله‌های سفالی که در حدود نیم متر طول دارند و به هم متصل است که این به این لوله‌ها را گنگ می گویند و دلیل نامگذاری منطقه نیز همین است گنگا یعنی مجموعه چند گنگ می شود. آب این چاه‌ها از طریق آن گنگ ها به قلعه باستانی که در همان نزدیکی هدایت می شده و برای شروب و استحمام مورد استفاده قرار می‌گرفت تصویر قلعه مذکور نیز موجود است. یکی از مسیرهای پیاده روی که برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است مسیر گنگا تا قلعه است که از درون جنگل می گذرد و برای کوهنوردی و طبیعت گردی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنایع دستی و شغل مردم سیاه رودبارعلی آباد کتول

برخی از مردم روستا به دامداری مشغول هستند. بسیاری از طریق شالیکاری امرار معاش می کنند. برنج سیاه رودبار به خاطر شوری آب رودخانه و املاح آن بسیار مرغوب است. اما در مجموع پس ازتوقف طرح های جنگلداری و اجرای طرح تنفس جنگل توسط منابع طبیعی تعداد زیادی از روستاییان بی کار شدند، ازین روی اخیراً بسیاری از مشاغل قدیمی از جمله نمدمالی و زنبورداری احیا شدند.

عسل نمدار که در سیاه رودبار در سال، در ماه تیر تولید می شود در دنیا به خصوص در اروپا طرفداران زیادی دارد.ابریشم بافی در سیاه رودبار رایج است. بسیاری از زنان مشغول بافتن حوله ها و پارچه های ابریشمی هستند. به تازگی کشت داروهای گیاهی مانند آویشن، گل گاو زبان و گل محمدی رواج پیدا کرده است.

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

یکی از صنایع دستی بسیار معروف مردم این منطقه عروسک های محلی مارو وچه , چغلومتو و آروسکله می باشد.

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

شاید کنجکاو باشید که بدانید چه حیواناتی در جنگل سیاه رودبار زندگی می کنند. در این منطقه جنگلی، حیواناتی نظیر گراز، شغال، راسو، روباه، سمور، گرگ، پلنگ، خرس و شوکا زندگی می کنند. یادتان باشد که برای ورود به جنگل سیاه رودبار بهتر است از مردم محلی این منطقه بخواهید تا شما را همراهی کنند؛ زیرا هم حیوانات وحشی و درنده در این مکان حضور دارند و هم خطر گم شدن در جنگل شما را تهدید می کند.

سوغات‌های دوست داشتنی روستای سیاه رودبار

منجوق‌دوزی، عروسک‌سازی، نمدمالی، پارچه و چادرشب‌بافی، سوزن‌دوزی و لاک تراشی یعنی ساخت محصولات چوبی با چوبی غیر از سرخدار، کارگاه‌هایی هستند که حالا به طور فعال مشغول تولید محصولات روستایی و ارائه آن به گردشگران هستند.

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

کجا بمانیم؟

پیشنهاد ما این است که برنامه سفر خود را طوری تنظیم کنید که چند روزی را در این منطقه اقامت کنید و به قدر کافی زمان برای سرزدن به گوشه و کنار آن داشته باشید. اگر دوست دارید که آرامش واقعی را تجربه کنید چند روزی از وسایلی نظیر مودم اینترنت و تلفن همراه فاصله بگیرید و خود را در دل طبیعت جنگلی و بی نظیر سیاه رودبار بیندازید.می توانید برای رزرو اقامتگاه بومگردی پونه آرام از سایت گلستانی ها اقدام نمایید. جنگل گردی، دره نوردی، کوهنوردی، روستاگردی، دوچرخه سواری، تماشای آثار تاریخی و حتی سوارکاری از جمله کارهایی است که می توانید در سفر به این منطقه از جنگل های استان گلستان تجربه کنید.

خلاصه اینکه کلی تفریح در سیاه رودبار وجود دارد که می توانید چندروزی خودتان را با آنها مشغول کنید و دل مشغولی هایتان را از یاد ببرید. یادتان باشد که هم پیاده و هم با اسب می توانید به دیدن جاذبه های جنگلی روستا بروید.
در بازدید از روستای سیاه رودبار یادتان باشد که انواع غذاهای ارگانیک، گیاهان دارویی، عسل طبیعی و میوه های جنگلی را می توانید خریداری کنید و طعم خوشمزه آنها را امتحان کنید.

سیاه رودبار بهشتی که حتما باید دید

 

برچسب ها: روستای سیاه رودبار کجاست , روستای سیاه رودبار علی آباد کتول , اقامتگاه بوم گردی درعلی آباد کتول , اقامتگاه بوم گردی پونه آرام , بوم گردی پونه آرام علی آباد کتول , اجاره ویلا در علیآباد کتول , کلبه بوم گردی در علی آباد کتول , اقامگاه های بوم گردی در علی آباد کتول ,

[ بازدید : 1 ]

[ چهارشنبه 17 مهر 1398 ] 23:37 ] [ hajar ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]