جاذبه های گردشگری مینودشت

جاذبه های گردشگری مینودشت :زمانیکه صحبت از گشت و گذار و سفر به شمال می شود همه به فکر استان مازندران می افتند و غافل از اینکه استانی به زیبایی گلستان را از قلم انداخته اند. این استان نوپا با تاریخچه ای کهن میزبان شما مهمانان عزیز می باشد. یکی از شهرهای این استان که با داشتن یک طبیعت بکر و فوق العاده بی نظیر به خود می بالد شهرستان مینودشت است.این شهرستان دارای آبشارهای زیادی می باشد که حتما باید سری به آنها بزیند. البته این شهرستان در پستی و بلندی تاریخی نام های زیادی را به خود گرفته است که اولین نام شهر تاریخی مینودشت کبودجامه بوده سپس به حاجیلر , سنگر حاجیلر و همچنین دشت مینو و در نهایت مینودشت تغییر یافته است. سفر به شهر مینودشت و لذت گشت‌و‌گذار در طبیعت بکرش را از دست ندهید.این شهرستان دارای جذابیت های زیادی است از کوه و جنگل تا اقامتگاه های بومگردی می باشد.

جاذبه های گردشگری شهرستان مینودشت

پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان یکی از مهم‌ترین منطقه‌های حفاظت‌شده ایران است که در استان گلستان و نزدیک به شهر مینودشت قرار گرفته. تنوع گونه جانوری و گیاهی این پارک زیاد و متفاوت است. آبشارها و رودخانه‌هایی که در بستر پارک گلستان جریان دارند به زنده ماندن و زیبایی طبیعت این منطقه کمک زیادی می‌کند.

جاذبه های گردشگری مینودشت

جاذبه های گردشگری مینودشت

آبشار باقر آباد

آبشار باقرآباد در استان گلستان واقع است. این آبشار در شرق روستایی به همین نام و در دل ارتفاعات جنگلی شرق روستا واقع است. باقرآباد، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان مینودشت در استان گلستان است.

جاذبه های گردشگری مینودشت

آبشار حسینا

آبشار حسينا در بيست و يک کيلومتري جنوب شرق شهرستان مينودشت واقع است. حسينا، نام روستايي است که در مجاورت آن چشمه اي وجود دارد که در مسير خود با ايجاد آبشارهاي کوتاه و بلند تا ارتفاع ۲۵ متر و غارهاي آهکي، مناظري بسيار جذاب به وجود آورده است.

جاذبه های گردشگری مینودشت

جاذبه های گردشگری مینودشت

آبشار ساسنگ

آبشار زیبای ساسنگ در شهرستان مینودشت، در حدود ۱۵ کیلومتری جنگل باقرآباد و روستای معرکه محله و ملاشی در روستای ساسنگ واقع شده است. در این محل ۸ آبشار وجود دارد که هر کدام با فاصله کمی از یکدیگر قرار گرفته اند. از روستای ساسنگ تا آبشار در حدود ۱ ساعت پیاده روی با شیب ملایم است.منطقه پوشیده از درختان پهن برگ است و در مسیر چشمه های زیادی به چشم میخورد.

جاذبه های گردشگری مینودشت

روستای قلعه قاف

«قلعه قاف» نام روستایی‌ست زیبا از توابع شهر سرسبز مینودشت که آوازه‌ی آب و هوای بسیار معتدلش در گوشه کنار استان گلستان پیچیده است. این روستای تاریخی که به ۳ بخش بالا و پایین (علیا و سفلا) و همچنین ده نو تقسیم می‌شود، یکی از ییلاقات مهم ایران زمین به شمار می‌آید که تحت عنوان روستای هدف گردشگری شناخته می‌شود.قلعه‌ی قاف که در نزد مردمان خونگرم این روستا تحت عنوان لانه سیمرغ شناخته می‌شود و دارای چشمه‌های فراوانی چون ده چناشک، بیرام، بی‌بی زهرا و …، نیز می‌باشد.

جاذبه های گردشگری مینودشت

جاذبه های گردشگری مینودشت

غار کیارم

درست در ۱۶ کیلومتری مینودشت و در دل منطقه‌ای سبز، غاری اسرارآمیز و کهن به نام «کیارم» وجود دارد. این غار که در نزد مردمان گلستان به غار وسط دل معروف است، به لحاظ تاریخی، قدیمی‌ترین غار مسکونی این استان محسوب می‌شود و بنا بر مدارک یافت شده از حفاری‌های این غار، قدمت کیارم به هزاران سال پیش و به عصر شکارچیان بازمی‌گردد.

جاذبه های گردشگری مینودشت

تنگه چهل چای

سرسبزی مطلق، بهشتی کوچک، آسمانی آبی و مملو از ابرهای بازیگوشی که پهنای آن را پر کرده‌اند، بوی نم خاک تازه باران زده و …، همه و همه گوشه‌ی کوچکی از وصفی‌ست که هر طبیعت دوستی که به «تنگه چهل چای» سفر کرده، بازگو کرده است. این تنگه رویایی که مامن مناسبی برای هیچهایکر‌ها به شمار می‌آید، در ۷ کیلومتری جنوب شرقی شهر مینودشت و در نزدیکی روستای باصفای ده نالاج واقع شده است.

جاذبه های گردشگری مینودشت

جاذبه های گردشگری مینودشت

قله خواجه قنبر

درست در ۴۰ کیلومتری مینودشت و در روستای دوزین، قله‌ای مرتفع به نام «خواجه قنبر» وجود دارد که سالیان دراز است میزبانِ آرامگاه فردی بسیار باکرامت به همین نام می‌باشد و طبق گفته‌ی اهالی این روستا، این انسان شریف دارای توانایی‌های معجزه آسایی بوده که به نجات تعداد زیادی از افراد روستا خطم شده است. جدایی از معنویتی که در پشت این قله نهفته است، خواجه قنبر با داشتن ۲۵۳۰ متر ارتفاع، جدا کننده‌ی دو استان سمنان و گلستان محسوب می‌شود.

جاذبه های گردشگری مینودشت

آبشار لوه

آبشار لوه در فاصله ۱۴ کیلومتری غرب پارک ملی گلستان و در جنوب روستای لوه در شهر گالیکش شهرستان مینودشت واقع شده‌است. از تقاطع راه اصلی تا آبشار لوه نزدیک به ۵ کیلومتر است. مجموعه آبشارهای لوه از چندین آبشار کوچک و بزرگ به‌ صورت پلکانی تشکیل شده که هر کدام آن‌ها، حوضچه‌هایی را تشکیل داده‌اند.

جاذبه های گردشگری مینودشت

جاذبه های گردشگری مینودشت

کجا بمانیم؟

خیلی جذاب و به یادماندنی است که در کنار حس این طبیعت بکر و زیبا از تمام تکنولوژی و زندگی ماشینی خودمون فاصله بگیریم و همراه با طبیعت خود را به گذر زمان بسپاریم.در این منطقه معدود اقامتگاهی را پیدا می کنید که شما را به عطر غذای محلی , حال و هوای روستایی , رسوم محلی منطقه و برگزاری مراسم های سنتی و گشت و گذار و سوارکاری در دل طبیعت و پرواز بر فراز این طبیعت زیبا دعوت کند. شما می توانید با رزرو اقامتگاه بومگردی عموقدرت از سایت گلستانی ها خود را در میان دامان طبیعت حس کنید و خاطره ای یک سفر هیجان انگیز را برای خود رقم بزنید.

برچسب ها: جاذبه های گردشگری مینودشت , اقامتگاه های بوم گردی مینودشت , اقامتگاه بوم گردی عمو قدرت مینودشت , اقامتگاه بومگردی ساسنگ , اقامتگاه های بوم گردی در گلستان , دیدنی های مینودشت ,

[ بازدید : 2 ]

[ چهارشنبه 17 مهر 1398 ] 23:35 ] [ hajar ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]